Świętokrzyskie. 13-latka urodziła martwe dziecko. Ojcem jest 71-latek

Polska
Świętokrzyskie. 13-latka urodziła martwe dziecko. Ojcem jest 71-latek
Pixabay/AndrzejRembowski

Prokuratura w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko 71-letniemu Stanisławowi G. podejrzanemu o seksualne wykorzystanie nieletniej. Badania DNA wykazały, że to on jest ojcem dziecka, które kilka dni temu urodziła 13-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Z ustaleń śledczych wynika, że 13-latka urodziła dziecko w domu 9 sierpnia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, którego załoga stwierdziła zgon noworodka, udzieliła pomocy 13-latce i następnie zabrała ją do szpitala.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Okazał się nim 71-letni Stanisław G.

Areszt tymczasowy

- Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i w piątek przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - powiedział we wtorek Prokopowicz.

 

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za zarzucany czyn podejrzanemu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie