Nowe przypadki koronawirusa. Rzecznik MZ odpowiada ile dziś zakażeń

Polska
Nowe przypadki koronawirusa. Rzecznik MZ odpowiada ile dziś zakażeń
Polsat News
Rzecznik MZ zapewnił, że resort cały czas pracuje nad swoimi rekomendacjami dotyczącymi pandemicznych obostrzeń na kolejne miesiące

- Dziś nie przekroczymy poziomu 200 zakażeń - przekazał w rozmowie z Polsat News rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że dynamika wzrostu zakażeń w piątek nie będzie taka jak w innych dniach.

- Pod względem logistyki rząd jest przygotowany do czwartej fali - powiedział rzecznik MZ. Zaznaczył, że plany są przygotowane na różne warianty. - Tak by w każdym szpitalu, nawet powiatowym, były te dwa, trzy łóżka covidowe - mówił. Zapewnił, że ministerstwo ma przygotowane zasoby na wypadek szybkiego wzrostu nowych przypadków.

 

Pytany zaś o wzrosty zakażeń, zaznaczył, że w piątek "nie przekroczymy poziomu 200 zakażeń". Przypomniał też, że w związku z tym zmniejszy się dynamika zakażeń. 

 

Wczoraj potwierdzono 223 nowe zakażenia oraz 2 zgony, zaś tydzień temu w piątek były 172 nowe zakażenia i 6 ofiar. 

Regionalizacja obostrzeń 

- Od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że logiczniej będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw - powiedział w czwartek reporterowi Polsat News Wojciech Andrusiewicz. Przekazał, że ich "mapa drogowa" zostanie stworzona jeszcze w sierpniu.

 

Zapewnił, że resort cały czas pracuje nad swoimi rekomendacjami dotyczącymi pandemicznych obostrzeń na kolejne miesiące. - Myślę, że przed wrześniem poznamy pewną mapę drogową obostrzeń - stwierdził Wojciech Andrusiewicz.

 

ZOBACZ: Rzecznik rządu Piotr Müller: możliwe obostrzenia "podobne do tych z wiosny"

 

- Analizujemy swoje doświadczenia między innymi z wprowadzania obostrzeń w poprzednich falach, kiedy wprowadzaliśmy je zarówno powiatowo, jak i wojewódzko. Od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że logiczniej, pod kątem m.in. ograniczania transmisji wirusa, będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw - dodał.

laf/ml/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie