Specjalne trybuny dla niezaszczepionych kibiców w Belgii

Świat
Specjalne trybuny dla niezaszczepionych kibiców w Belgii
Facebook/SV Zulte Waregem

Cztery belgijskie kluby piłkarskie przygotowują na swoich stadionach specjalne trybuny dla osób, które nie mogą udowodnić, że nie chorują na COVID-19 - czyli niezaszczepionych, nieposiadających negatywnego wyniku testu ani zaświadczenia o przebytej infekcji.

To inicjatywa występujących w ekstraklasie ekip Sportingu Charleroi, Zulte Waregem, KV Kortrijk i KV Oostende.

 

Na tych odizolowanych od reszty trybunach będzie mogło zasiadać mniej kibiców niż na innych - zajęta będzie najwyżej jedna trzecia, a do tego będzie tam obowiązywał bezwzględny nakaz noszenia maseczek. Fani zostaną podzieleni na ośmioosobowe "bańki".

 

ZOBACZ: Niemcy. Epidemia koronawirusa po imprezie na 300 osób

 

Na pozostałych trybunach takie podziały mają nie obowiązywać i dozwolone jest dopingowanie ze swoich miejsc bez maseczek.

 

Celem działania tych klubów jest umożliwienie powrotu na stadion kibicom, którym nie udało się dotychczas zaszczepić, a więc przede wszystkim najmłodszym. System, który jednocześnie dopuszcza na areny osoby, które odmawiają przyjęcia szczepionki, ma obowiązywać przez kilka miesięcy, potem wstęp dla niezaszczepionych ma być zablokowany.

 

Sezon 2021/22 belgijskiej ekstraklasy wystartował 23 lipca. Od jego początku dopuszczone jest stuprocentowe wypełnienie pojemności stadionów.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie