Meksyk. Ojciec z Kalifornii zabił dwoje dzieci. Zmotywowały go teorie spiskowe

Świat
Meksyk. Ojciec z Kalifornii zabił dwoje dzieci. Zmotywowały go teorie spiskowe
Flickr/olivier.brisson
Ojciec zabił swoje dzieci, bo był przekonany, że mają w sobie "wężowe DNA"

Ojciec z Kalifornii zabił dwójkę swoich małych dzieci, wierząc że w ten sposób "ratuje świat" - wynika z dokumentów sądowych opublikowanych w środę. Mężczyzna przyznał, że motywowany był teoriami spiskowymi o Iluminatach i QAnon.

Historię opisał w czwartek m.in. dziennik "Washington Post". Według opublikowanych w środę zeznań agentki FBI, 40-letni mieszkaniec Kalifornii Matthew Coleman zawiózł w ubiegły weekend dwójkę swoich dzieci, 2-letniego syna i 10-miesięczną córkę, do Meksyku pod pretekstem wycieczki.

 

ZOBACZ: Zamachy i teorie spiskowe. Papieże na celowniku

 

Po przekroczeniu granicy zabił dzieci strzałami z harpunu do podwodnych połowów. Jak zeznał, ich zwłoki ukrył w krzakach.

 

 

Według FBI mężczyzna miał stwierdzić, że został "oświecony" przez teorie spiskowe QAnon i o Iluminatach. Miał też być przekonany - na podstawie urojeń - że jego żona przekazała dzieciom "wężowe DNA" i zabijając dzieci "chroni świat przed potworami". Obie przytoczone teorie mówią o istnieniu spisku światowych elit, które w przypadku jednej z odnóg tej pierwszej teorii, zajmują się wykorzystywaniem dzieci i żywią się ich krwią.

Wyznawcy teorii spiskowych brali udział w szturmie na Kapitol

Proceder ten miał według teorii - zapoczątkowanej na internetowym forum znanym z trollingu - zatrzymać Donalda Trumpa, doprowadzając do masowych aresztów m.in. Hillary Clinton.

 

W czerwcu FBI ostrzegło podczas briefingu dla Kongresmenów, że zradykalizowani zwolennicy teorii, którzy pozostali przy wierze w nią, mimo że przepowiednia o aresztach nie sprawdziła się, mogą planować akty przemocy. Zwolennicy QAnon byli też wśród uczestników szturmu na Kapitol 6 stycznia.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie