Jarosław Sachajko: przepraszam za pomyłkę Kukiz'15 podczas głosowania w Sejmie

Polska
Jarosław Sachajko: przepraszam za pomyłkę Kukiz'15 podczas głosowania w Sejmie
PAP/Wojciech Olkuśnik
Posłowie Kukiz'15 podczas obrad Sejmu

Dziś gościem "Graffiti" w Polsat News powinien być Paweł Kukiz. Polityk o godz. 23 odwołał jednak swój udział w programie, informując, że w studiu stawi się Jarosław Sachajko, którego określił "głównym winowajcą" pomyłki posłów Kukiz'15, przez którą zarządzono reasumpcję głosowania ws. odroczenia obrad Sejmu do września. Sachajko przeprosił za pomyłkę i tłumaczył jej powody.

Jarosław Sachajko przeprosił za pomyłkę, która w środę doprowadziła do reasumpcji głosowania ws. przełożenia obrad Sejmu. 

Jarosław Sachajko przeprasza za błąd podczas głosowania

W środę dzięki głosom Sachajki, Kukiza i Stanisława Żuka opozycja wygrała głosowanie ws. przełożenia obrad Sejmu do września. - Przepraszamy, ta pomyka nie powinna się zdarzyć - przyznał w czwartek rano w "Graffiti" Jarosław Sachajko, dodając, że to on był wówczas posłem "prowadzącym, który pokazuje jak należy głosować". - Zawsze jak są głosowania, to posłowie otrzymują listy i instrukcje (jak głosować - red.).  W tym zamieszaniu, które było w Sejmie, popełniłem błąd - stwierdził.

 

Zastrzegł jednak, że "jeżeli przeanalizuje się nasze głosowania, to pomyliliśmy się tylko raz".

 

ZOBACZ: "Jesteśmy głęboko zaniepokojeni". Szef dyplomacji USA o polskich ustawach

 

Wczoraj w Sejmie posłowie mieli dwie godz. przerwy po przegranym głosowaniu przez PiS ws. odroczenia obrad. Marcin Fijołek zapytał Sachajkę, czy w tym czasie członkowie Kukiz'15 rozmawiali z Prawem i Sprawiedliwością. - Nie było żadnego "kupczenia" - odparł. 

 

Poseł dopytywany był, czy w rozmowach o współpracy Kukiz'15 z PiS na stole leży posada w rządzie, albo "jedynka" w kolejnych wyborach odpowiedział: "ja wiem, że obserwując obecną scenę polityczą trudno w to uwierzyć, ale nie ma takich rzeczy". W programie "Graffiti" Sachajko obiecał, że nie zostanie np. wiceministrem rolnictwa.

 

WIDEO: Jarosław Sachajko w "Graffiti" o pomyłce podczas głosowania i nieobecności Pawła Kukiza 

 

 

Fijołek zapytał Sachajkę, czy to nie jest tak, że PiS nie potrafi przegrać głosowania na sali sejmowej. - Trzeba o to zapytać Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba pewne rzeczy brać na klatę, tylko nie wolno kłamać - odpowiedział.

 

Zapytany czy wiedział, za czym wczoraj głosowali wciskając przyciski przy odroczeniu terminu obrad, stwierdził, że "było zamieszanie np. klaskanie, tupanie, krzyczenie".- To nie jest Sejm, to wygląda gorzej niż cyrk - stwierdził.

Kukiz'15 za ustawą medialną

Poseł Kukiz'15 zapytany, dlaczego poparli ustawę medialną odparł, że o repolonizacji mediów lider jego ugrupowania mówi od 2015 roku.

 

- Sprzedanie przez TVN 100 proc. udziałów spółce "Discovery", która założyła w Europie spółkę, to jest obchodzenie polskiego prawa i my uważamy, że należy siebie traktować poważnie - dodał.

 

ZOBACZ: Ustawa medialna. 223 posłów za wprowadzeniem pod obrady Sejmu

 

Na pytanie, czy wycofanie Amerykanów spowoduje większy pluralizm, Sachajko odpowiedział, że nie powinni pozostać w 100 proc. właścicielami stacji. - Pozostałe koncerny amerykańskie medialne potrafią czytać polskie prawo i mają 49 proc udziałów - powiedział.

 

Ja mam nadzieję, że amerykanie te 51 proc. akcji wystawią do oferty publicznej na na Giełdzie Papierów Wartościowych i Polacy będą mogli sobie kupić kilkanaście akcji TVN i będą uczestniczyli w jej zyskach.

 

Wszystkie wydania programu "Graffiti" są dostępne tutaj.

aml/ml/ / polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie