Bednary. W Bzurze odnaleziono ciało 13-latka

Polska
Bednary. W Bzurze odnaleziono ciało 13-latka
ilustracyjne/Pixabay/krzysztofniewolny
W Bzurze strażacy odnaleźli ciało młodego chłopaka

Strażacy z grupy wodno-nurkowej odnaleźli w czwartek w rzece Bzura ciało chłopca. To prawdopodobnie poszukiwany od wtorku 13-latek, który zniknął pod wodą podczas kąpieli w rzece w miejscowości Bednary (łódzkie).

O zakończeniu akcji poszukiwawczej poinformował w czwartek oficer prasowy komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

 

- Około godz. 18 nurek odnalazł ciało chłopca w odległości 50 metrów od miejsca zatonięcia. Tożsamość chłopca nie została potwierdzona – przekazał.

Służby powiadomił kolega

Najprawdopodobniej to ciało 13-latka, który we wtorek około godz. 13 pływał w rzece w miejscowości Bednary (pow. łowicki) w okolicy ul. Mostowej. Gdy chłopiec zniknął pod powierzchnią wody, jego kolega wszczął alarm.

 

Mimo intensywnej akcji ratunkowej, w której wzięło udział kilkanaście jednostek straży z okolicznych miejscowości i grupa ratownictwa wodno-nurkowego, we wtorek nie udało się odnaleźć dziecka. Sprawdzano nie tylko rzekę, ale także jej brzegi, m.in. z udziałem psa tropiącego. Akcja poszukiwawcza z udziałem m.in. grup wodno-nurkowych z Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi była kontynuowana w środę i czwartek.

jo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie