Hołownia i Gowin wspólnie do wyborów? Posłanka wyjaśnia

Polska
Hołownia i Gowin wspólnie do wyborów? Posłanka wyjaśnia
Polsat News
Joanna Mucha, posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni

- Oczywiście wszyscy kibicujemy temu, żeby Jarosław Gowin wyszedł z koalicji i wszyscy wiemy, jak bardzo on chce być z niej wyrzucony. Natomiast my jesteśmy zbyt różni ideowo, żebyśmy mogli się połączyć  - powiedziała w "Graffiti" posłanka Joanna Mucha z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Posłanka była też dopytywana, czy nie jest błędem "brak poważnej propozycji" dla lidera Porozumienia ze strony opozycji, np. ze strony Polski 2050.

 

- Mam wrażenie, że rozmowy jednak trwają w innym miejscu opozycji, i być może coś z tych rozmów powstanie - odpowiedziała. Na uwagę, czy ma na myśli rozmowy z PSL, odparła, że jej zdaniem "to jest wiedza dość powszechna, że tego typu rozmowy są prowadzone". - Natomiast proszę nas nie wciskać tutaj na siłę do jakiejś wspólnej pracy, bo naprawdę jesteśmy zbyt różni - zastrzegła.

 

Posłanka PL 2050 wskazała też uwagę na trwającą "grę" wokół budowania list wyborczych opozycji. - Oczywiście wszelkie konfiguracje związane z listami wyborczymi są jeszcze na tym etapie w grze. Bo tutaj wszystko trzeba brać pod uwagę - jedną wspólną listę, kilka bloków, czy jeden, czy dwa, czy trzy bloki po stronie opozycyjnej. Natomiast na pewno nie będzie to taka współpraca, że się w jakiś sposób połączymy. Tutaj nie ma takiej możliwości - zadeklarowała.

 

Dopytywana, czy nie żałuje swojej decyzji sprzed kilku miesięcy o odejściu z Platformy Obywatelskiej, odparła: "Nie, nie żałuję". - Bez nas nie będzie wygranych wyborów z PiS-em. Polska 2050 jest tą formacją, która zbiera ludzi, którzy nie zagłosują na PiS, ale też nigdy nie zagłosują na Platformę Obywatelską, dlatego nasz projekt jest potrzebny - dodała. 

"Wygląda na to, że tej ustawy nie będzie można poprzeć"

Prowadzący pytał także o rozwiązania dotyczące podatków zawarte w Polskim Ładzie. - PiS postanowił, żeby całość tych rozwiązań upakować do jednej ustawy, czyli będziemy mieli rozwiązania, które są bardzo dobre, np. podniesienie kwoty wolnej od podatku, ale jednocześnie 14 mld złotych tracą samorządy - powiedziała posłanka i dodała, że w efekcie tracą na tym mieszkańcy. 

 

ZOBACZ: Gowin: zaproponuję objęcie kwotą wolną od podatku przedsiębiorców z podatkiem liniowym

 

Na uwagę, że przygotowywany jest w resorcie finansów tzw. pakiet osłonowy dla samorządów, odparła: "po pierwsze ten pakiet jest proponowany na znacznie niższą kwotę, po drugie, wiemy doskonale, bo to już znana praktyka - to pakiet dla swoich, a nie dla samorządów w ogóle". - Jest jeszcze wątek dotyczący przedsiębiorców, szczególnie małych, gdzie obciążenia, które ten ład proponuje są zupełnie nie do zaakceptowania - dodała.

 

- Mamy kilka dobrych rozwiązań, masę bardzo średnich i kilka bardzo, bardzo złych, więc wygląda na to, że po prostu tej ustawy nie będzie można poprzeć - powiedziała Mucha. 

 

"Nie mam wątpliwości co do tego, że pan Banaś ma wiele za uszami"

Marcin Fijołek pytał także posłankę o sprawę immunitetu prezesa NIK Mariana Banasia, którą zajmie się dziś Sejmowa Komisja regulaminowa.

 

- Nie mam wątpliwości co do tego, że pan Banaś ma wiele za uszami. (...) Natomiast pan Banaś, niezależnie od tego ile nagrzeszył w życiu przeciwko podatnikom, będąc szefem administracji podatkowej, ma pełnię praw obywatelskich i powinien być potraktowany przez niezależną prokuraturę, natomiast dzisiejsza prokuratura niezależna nie jest - mówiła posłanka.

 

ZOBACZ: Immunitet Mariana Banasia. Wniosek w komisji regulaminowej Sejmu

 

- My już powiedzieliśmy dawno, że nie będziemy brali udziału w wojnie gangów, bo jest to rozgrywka między dwoma gangami, w której bronią przetargową stały się prawdziwe zarzuty NIK Mariana Banasia do jego kolegów i prawdziwe zarzuty jego kolegów do niego - dodała.

Ustawa medialna. Jak zagłosuje Polska 2050?

Joanna Mucha oceniła, że tzw. ustawa medialna, jest jedną z najważniejszych, które przechodzą teraz przez Sejm.

 

- Z naszej strony będzie głosowanie w pełni odrzucające tę ustawę - powiedziała. - Bez wolnych i niezależnych mediów ludzie nie mają możliwości podjąć prawdziwego, rzetelnego wyboru przy karcie wyborczej, dlatego że nie mają rzetelnych informacji - dodała. 

 

 

Wcześniejsze odcinki "Graffiti" można obejrzeć TUTAJ.

pgo/ml / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie