Tychy. Pożar magazynu DHL. Ewakuowano pracowników, dym był widoczny z kilku kilometrów

Polska
Tychy. Pożar magazynu DHL. Ewakuowano pracowników, dym był widoczny z kilku kilometrów
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay
Na razie nie wiadomo, dlaczego w hali DHL pojawił się ogień

Niemal 50 strażaków walczyło z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek późnym popołudniem w hali magazynowej firmy kurierskiej DHL w Tychach (woj. śląskie). Z płonącego budynku ewakuowano 18 osób. Ogień udało się opanować w ciągu godziny.

Pożar wybuchł w jednej z kilku hal, wchodzących w skład centrum logistycznego. Ogień objął część podzielonego na segmenty magazynu firmy kurierskiej, gdzie składowano m.in. kartony i akumulatory.

 

ZOBACZ: Pożary w Grecji. Strażacy z Polski prawdopodobnie będą działać na wyspie Eubea

 

Pożar gasiło 14 zastępów strażackich z Tychów, Katowic, Bierunia Starego i Lędzin, a także straż zakładowa z pobliskiej fabryki samochodów, jak i specjalistyczny pluton gaśniczy ze stolicy Śląska.

 

- Strażacy pracowali w warunkach bardzo silnego zadymienia - relacjonował st. kpt. Tomasz Kostyra, rzecznik tyskiej straży pożarnej. Unoszący się nad magazynami słup czarnego dymu widać było z kilku kilometrów.

Pożar w Tychach. Na razie nie wiadomo, dlaczego pojawił się ogień

W niespełna godzinę od przyjazdu na miejsce pierwszych jednostek pożar był już opanowany. Wieczorem trwało dogaszanie i przelewanie pogorzeliska wodą. Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane, nie oszacowano też wielkości strat.

 

Łączna powierzchnia centrum logistycznego przy ul. Turyńskiej w Tychach, gdzie w poniedziałek wybuchł pożar, to ok. 15 tys. m kw. Płomienie objęły część jednej z podzielonych na mniejsze segmenty hal o łącznej powierzchni ok. 4 tys. m kw.

 

Zdaniem służb, nie było bezpośredniego zagrożenia przeniesienia się ognia do innych magazynów.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie