Niezwykła kolacja w Berlinie. Zajęli cały pas startowy

Świat
Niezwykła kolacja w Berlinie. Zajęli cały pas startowy
Reuters
Zgromadzeniu na lotnisku Berlińczycy z imprezy byli zadowoleni

Władze Berlina podziękowały mieszkańcom za przetrwanie najtrudniejszych momentów pandemii i zorganizowały plenerową kolację dla trzech tysięcy gości, którzy musieli wykazać się certyfikatem covidowym. Zaproszono ich na wyłączone z użytku dawne lotnisko Tegel.

Stoliki ustawiono na całej długości pasa. Razem utworzyły napis "Berlin was kocha". Impreza odbyła się pod hasłem "kolacja wolności". Zaproszono na nią osoby mogące przedstawić certyfikat covidowy, czyli zaszczepione, ozdrowieńców i tych, którzy przedstawili negatywny wynik testu na koronawirusa.

Coraz więcej zakażeń 

- Dzisiaj chcemy świętować, że wspólnie przetrwaliśmy ten trudny czas, możemy wreszcie odetchnąć głęboko, możemy zacząć od nowa, życie toczy się dalej po tym trudnym czasie pandemii koronawirusa - mówił burmistrz Berlina Michael Mueller. Oświadczył także, że miasto zaczyna nowy rozdział w swojej historii i zaprasza zwiedzających. 

 

Napis utworzony ze stolików na berlińskim lotniskuReuters
Napis utworzony ze stolików na berlińskim lotnisku

 

Zgromadzeni na lotnisku berlińczycy z imprezy byli zadowoleni. - Tego nam brakowało - mówił jeden z gości. Były także głosy krytyki, które wskazywały na rosnącą z tygodnia na tydzień liczbę nowych zakażeń w Niemczech.

 

WIDEO: Niezwykła kolacja w Berlinie. Zajęli cały pas startowy

 

laf/ml / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie