Tokio 2020. Skandaliczne zachowanie niemieckiej trenerki. Została zdyskwalifikowana

Świat
Tokio 2020. Skandaliczne zachowanie niemieckiej trenerki. Została zdyskwalifikowana
PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Niemiecka trenerka Kim Raisner została zdyskwalifikowana za naganne zachowanie w trakcie olimpijskiego turnieju pięcioboistek w Tokio. Raisner uderzyła pięścią wierzchowca, który nie chciał skakać.

Zajście miało miejsce w trakcie przejazdu niemieckiej pięcioboistki Anniki Schleu. Koń na którym jechała kompletnie jej nie słuchał i nie chciał skakać przez przeszkody. 

 

Zalana łzami zawodniczka próbowała zmusić zwierzę do współpracy. Nic to jednak nie dało. Sytuacja zdenerwowała trenerkę Schleu, Kim Raisner, która uderzyła konia pięścią i apelowała do zawodniczki, aby biła wierzchowca szpicrutą.

 

 

Zachowanie trenerki wywołało spore kontrowersje. Międzynarodowa Federacja Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) natychmiast podjęła decyzję o dyskwalifikacji Raisner.

 

"Zarząd UIPM wręczył czarną kartkę trenerce reprezentacji Niemiec, dyskwalifikując ją z pozostałych zawodów podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020" - czytamy w komunikacie.

 

Szef reprezentacji Niemiec w pięcioboju Alfons Hoermann potwierdził, że trenerka została odsunięta od ekipy w trakcie sobotniej rywalizacji mężczyzn.

 

 

Pięcioboiści nie startują w zawodach na własnych koniach. Losują swojego z puli, jaką przygotowują organizatorzy.

 

Koń "Saint Boy", którego wylosowała Niemka sprawiał jej kłopoty już podczas rozgrzewki, a w trakcie przejazdu odmawiał skoków. 

dk/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie