Ostrów Wlkp. Groźby śmierci w mailu do prezydent Beaty Klimek

Polska
Ostrów Wlkp. Groźby śmierci w mailu do prezydent Beaty Klimek
Facebook/Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek

Prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek złożyła doniesienie na policję o kierowanych pod jej adresem groźbach. "Sprawę zgłosiłam już policji z wnioskiem o ściganie i ustalenie sprawcy tego przestępstwa" – poinformowała w piątek w wydanym oświadczeniu włodarz miasta.

To kolejny samorządowiec w Polsce w ostatnim czasie po prezydentach Białegostoku, Wrocławia, Olsztyna, Inowrocławia i Ciechanowa, któremu ktoś grozi śmiercią.

 

"Wczoraj obiektem gróźb stałam się ja. Wieczorem drogą mailową do urzędu dotarła wiadomość, w której ktoś brutalnie grozi mi śmiercią" - informuje Klimek. Po adresie maila twierdzi, że nadawcą jest ktoś w Polsce.

 

 

W temacie wiadomości napisano "Twój koniec k…", a w treści poinformowano, że ma kilka dni na pożegnanie się z biskimi, ponieważ "ktoś wepchnie mi nóż do gardła".

 

Prezydent Ostrowa Wlkp. oświadczyła: "będę zdeterminowana, aby sprawca tego czynu odpowiedział karnie za swoje wulgarne i nikczemne groźby. Sprawiedliwość prędzej czy później dosięga również tych, którzy są anonimowi i którym wydaje się, że dzięki temu mogą wszystko".

"Nie możemy na to pozwolić"

Beata Klimek podkreśliła, że nie ma jej zgody na nienawiść i groźby wobec kogokolwiek. "Przekazuję dziś wyrazy mojej solidarności pod adresem wszystkich moich kolegów samorządowców z całego kraju, którzy otrzymali pełne agresji wiadomości, w których grozi się im śmiercią".

 

W rozmowie z dziennikarzami wyraziła nadzieję, że "instytucje państwa w szybkim tempie okażą się skuteczne w ujęciu sprawców odpowiedzialnych za wyrażone groźby śmierci, tak aby nie mogły zastraszać kolejnych osób. Nie możemy na to pozwolić, tym bardziej, że wciąż mamy w pamięci śmiertelne ugodzenie nożem i brutalne zabójstwo śp. prezydenta Pawła Adamowicza podczas gdańskiego finału WOŚP w styczniu 2019 roku" – oświadczyła.

 

Rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś potwierdziła przejęcie sprawy przez śledczych. Za grożenie osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę grozi do 2 lat więzienia.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie