Podlaskie: Straż Graniczna zatrzymała 62 nielegalnych imigrantów na granicy z Białorusią

Polska
Podlaskie: Straż Graniczna zatrzymała 62 nielegalnych imigrantów na granicy z Białorusią
Twitter/Straż Graniczna

62 osoby - obywateli Iraku, Iranu i Kamerunu - którzy nielegalnie dostali się do Polski z Białorusi, zatrzymali we wspólnej akcji funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Krynkach, Szudziałowie i Kuźnicy, wspierani przez policję z Sokółki.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka POSG mjr Katarzyna Zdanowicz, w grupie było 50 obywateli Iraku, 11 obywateli Iranu i jeden Kamerunu. Wszyscy zatrzymani nielegalni imigranci (41 mężczyzn, osiem kobiet i trzynaścioro dzieci) zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

 

ZOBACZ: Litwa podejrzewa Białoruś o przysyłanie terrorystów ukrytych wśród nielegalnych imigrantów

 

Na podstawie postanowień sądowych mogą w tych ośrodkach przebywać cudzoziemcy m.in. zatrzymani podczas nielegalnego przekroczenia granicy, uchylający się od wykonania decyzji o wydaleniu, przebywający na terytorium RP bez wymaganych dokumentów czy wykonujący pracę bez odpowiedniego zezwolenia.

Setki osób próbowały przekroczyć granicę od początku roku

Dodatkowo - pod zarzutem pomocnictwa w przekroczeniu granicy wbrew przepisom - zatrzymano obywatela Ukrainy, który przyjechał po kilku z tej grupy imigrantów.

 

Jak wynika ze statystyk Podlaskiego Oddziału SG, od początku roku funkcjonariusze tego oddziału na polsko-białoruskiej granicy zatrzymali 451 osób, które nielegalnie przekroczyły tę granicę.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie