Przelotne deszcze i burze. Pogoda na środę, 4 sierpnia

Polska
Przelotne deszcze i burze. Pogoda na środę, 4 sierpnia

Połowa tygodnia minie pod znakiem kapryśnej aury, na przemian z przejaśnieniami i przelotnymi, ale chwilami intensywnymi, opadami deszczu, a także burzami. Temperatura pozostanie umiarkowana, wiatr osłabnie, a ciśnienie zacznie się obniżać.

W środę początkowo pogodnie, jednak z biegiem dnia zachmurzenie będzie rosnąć aż do wystąpienia na ogół przelotnych opadów deszczu, miejscami połączonych z burzami, głównie na wschodzie. W trakcie burz może spaść do 30 mm deszczu, lokalnie z gradem do 2 cm i porywami wiatru do 90 km/h.
 
Temperatura maksymalna od 17 stopni na Ziemi Łódzkiej do 25 stopni w Wielkopolsce. Wiatr z kierunku zmieniającego się będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Wzmagać się będzie podczas opadów i burz.
 
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
 
Ciśnienie będzie optymalne i stabilne, jednak pod wieczór zacznie wolno spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1013 hPa na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku do 1015 hPa na Podlasiu. Biomet w czasie opadów będzie się przejściowo pogarszać i powodować ból głowy, senność i rozkojarzenie.
 
WIDEO: Prognoza pogody na środę
 
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie