Rzecznik MZ: Rada Ministrów zajmie się atakami antyszczepionkowców

Polska
Rzecznik MZ: Rada Ministrów zajmie się atakami antyszczepionkowców
Polsat News
Andrusiewicz stwierdził, że "jako społeczeństwo musimy pozbawić się pewnej znieczulicy"

Sprawa środowiska antyszczepionkowego i ataków będzie stawała na Radzie Ministrów - powiedział we wtorek w "Nowym dniu z Polsat News" rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu akcentował, że zgodnie z informacjami policji punkty szczepień będą objęte szczególnym nadzorem, a osoby blokujące je lub atakujące muszą liczyć się z konsekwencjami.

 

Przypomniał też, że szef resortu Adam Niedzielski zapowiedział skierowanie na Radę Ministrów projektu zmian ustawy, przewidującego, że każdy pracownik punktu będzie funkcjonariuszem publicznym. Zmiana taka – jak wskazał - wiązać się będzie m.in. wyższym zagrożeniem karą w przypadku naruszeń prawa wobec takich osób.

Antyszczepionkowcy na Radzie Ministrów 

- Sprawa środowiska antyszczepionkowego, ataków, będzie stawała na Radzie Ministrów. Minister zdrowia podjął decyzję, że przedstawi tę sprawę na Radzie Ministrów i poprosi o szerszą dyskusję – przekazał Andrusiewicz.

 

WIDEO: Rzecznik MZ: Rada Ministrów zajmie się atakami antyszczepionkowców 

 

- Cały czas odbywa się narada, gorąca linia telefoniczna między ministrem zdrowia, ministrem spraw wewnętrznych i administracji, premierem, komendantem głównym policji. Jest korespondencja z ministrem sprawiedliwości. Państwo naprawdę działa – powiedział.

 

ZOBACZ: Trzecia dawka dla seniorów w Niemczech. Będzie podawana od września

 

Andrusiewicz stwierdził, że "jako społeczeństwo musimy pozbawić się pewnej znieczulicy". - Ta znieczulica dotknęła nas najpierw w internecie. Przywykliśmy, że w internecie się wszem i wobec ludzi oczernia, bez żadnego powodu. Przywykliśmy, że anonimowo można na ludzi wylać wiadro pomyj. Nikt nie reaguje. Kolejnym etapem jest uderzenie człowieka w punkcie szczepień w Grodzisku, kolejnym jest podpalanie. To jest trochę wina naszej znieczulicy – ocenił. 

laf/PAP/polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie