Pożary w Boliwii. Ogień zniszczył międzynarodowe lotnisko

Świat
Pożary w Boliwii. Ogień zniszczył międzynarodowe lotnisko
Reuters

W Boliwii pożar pobliskiej łąki sparaliżował pracę międzynarodowego portu lotniczego Viru Viru, największego lotniska w kraju. Ogień naruszył infrastrukturę portu, odwołanych zostało 25 lotów.

Ogień pojawił się na okalającej lotnisko łące. Spłonęło 1600 hektarów w pobliżu portu Viru Viru w Santa Cruz, ogień przedostał się w pobliże terminali, a pożar objął lotniskowy magazyn.

 

Utrudnienia dotknęły około 2600 pasażerów, których loty zostały anulowane. Wiele z połączeń zostało także opóźnionych lub przekierowanych. Z pożarem przez wiele godzin walczyli strażacy i wolontariusze. Wstrzymano ruch samochodowy na pobliskich drogach. Gaszenie pożaru utrudniał porywisty wiatr szybko przenoszący ogień. 

Możliwe podpalenie 

Władze podejrzewają, że za pożarem stoją podpalacze wypalający ziemie pod uprawy. W tym roku spłonęło już 100 tysięcy hektarów lasów i łąk w departamencie Santa Cruz.

 

WIDEO: Pożary w Boliwii. Sparaliżowane międzynarodowe lotnisko 

 

Lotnisko Viru Viru to międzynarodowy port lotniczy, największy taki obiekt w kraju. Znajduje się około 17 km od miasta Santa Cruz, największego miasta Boliwii. 

laf/zdr / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie