IMGW: nadciąga strefa opadów

Polska
IMGW: nadciąga strefa opadów
Polsat News
W ciągu najbliższych trzech dni IMGW prognozuje burze z gradem

W środę od samego rana z południowego zachodu będzie nadciągała strefa opadów deszczu. - Stopniowo w ciągu dnia przesunie się ona na północny wschód – informuje synoptyk z IMGW Ewa Łapińska. W ciągu najbliższych trzech dni IMGW prognozuje burze z gradem.

Po tym, jak w pierwszej połowie nocy zanikną przelotne opady i burze, powrócą z samego rana. Strefa opadów deszczu będzie się zbliżała od południowego zachodu i stopniowo w ciągu dnia przesunie się na północny wschód.

 

- Jutro rano, jeszcze na północy i na Wschodzie, będzie pogodnie, a potem stopniowo zaczną pojawiać się chmury. Natomiast na zachodzie od rana będzie pochmurnie, spodziewane są opady deszczu i burze – powiedziała Łapińska.

 

ZOBACZ: Niedźwiedź na ulicach Zakopanego. Policja apeluje o ostrożność

 

Temperatura maksymalna w ciągu dnia, będzie bardzo zróżnicowana. Tam gdzie niebo przykryją chmury i popada deszcz, termometry pokażą maksymalnie ok. 22 – 23 stopni. Natomiast tam, gdzie początkowo będzie słoneczniej, czyli na północnym wschodzie kraju będzie cieplej – ok. 25 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich i na wybrzeżu ok. 18 – 20 stopni.

 

W ciągu najbliższych trzech dni IMGW prognozuje burze z gradem, a w piątek również intensywne opady deszczu. Opady i burze wystąpią głównie we wschodniej połowie kraju i w centrum.

 

 

WIDEO: Prognoza pogody Polsat News


grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie