Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 2 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 2 sierpnia
Polsat News
Dane Ministerstwa Zdrowia, 2 sierpnia

Mamy 91 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie odnotowano żadnych zgonów. Wczoraj również odnotowano 91 zakażeń. Tydzień temu informowano o 82 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Mamy 91 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia z województw: śląskiego (12), małopolskiego (11), lubelskiego (9), mazowieckiego (9), dolnośląskiego (8), pomorskiego (8), łódzkiego (5), podkarpackiego (5), świętokrzyskiego (5), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1), opolskiego (0).

3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 2 883 120/75 261 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport o koronawirusie

W szpitalach jest 271 chorych z COVID-19, a 38 z nich jest podłączonych do respiratorów – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 6071 łóżek i 595 respiratorów.

 

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 76 407 osób. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 653 900 zakażonych.

 

Resort zdrowia przekazał, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 24,7 tys. testów.

Ataki antyszczepionkowców

Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus stojący na bulwarze w Gdyni. Grupa kilkunastu osób otoczyła pojazd i krzyczała: "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele". Na miejsce musiała przyjechać policja, bo medycy nie czuli się bezpiecznie. W niedzielę wieczorem policja poinformowała o 15 wnioskach o ukaranie dla sprawców.

 

- O nielegalnym zgromadzeniu wiedzieliśmy dwa dni wcześniej. Funkcjonariusze cały czas zabezpieczali teren, gdzie stał szczepiokobus - mówił Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Do innego ataku doszło ostatniej nocy w Zamościu. - Znowu tej nocy doszło do bandyckiego aktu w Zamościu, gdzie sprawca podpalił Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz punkt szczepień - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Jak dodał, rząd będzie surowo podchodził do takich działań.

dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie