Gwałtowny wzrost poziomu wód i lokalne podtopienia. Ostrzeżenie dla Opolszczyzny

Polska
Gwałtowny wzrost poziomu wód i lokalne podtopienia. Ostrzeżenie dla Opolszczyzny
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Lokalnie możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych

Na obszarze zlewni dopływów Odry i górnej Prosny w najbliższych godzinach może dojść do gwałtownych wzrostów stanów wód i lokalnych podtopień - poinformowało w niedzielę Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu.

Jak informuje WCZK w Opolu, do godziny ósmej rano 2 sierpnia na terenie zlewni dopływów Odry obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownymi wzrostami poziomu wód oraz lokalnymi podtopieniami. Lokalnie możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

 

ZOBACZ: Burze z gradem. Alert RCB dla sześciu regionów

 

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu wydał także ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownymi wzrostami poziomu wód w zlewni górnej Prosny, gdzie w wyniku zapowiadanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w terenach zabudowanych może dojść do lokalnych podtopień. Wydany alert obowiązuje od niedzieli do godziny piątej rano w poniedziałek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk określono na 80 procent. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie