Wielkopolskie. Zarzuty wykorzystywania seksualnego małoletnich przez prezesa WOPR w Chodzieży

Polska
Wielkopolskie. Zarzuty wykorzystywania seksualnego małoletnich przez prezesa WOPR w Chodzieży
Polsat News
Zarzuty molestowania dla prezesa WOPR w wielkopolskiej Chodzieży

Zarzuty doprowadzenia dwóch małoletnich do innych czynności seksualnych przedstawiono prezesowi WOPR w wielkopolskiej Chodzieży. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia – poinformowała w czwartek prokuratura.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział, że 67-latkowi przedstawiono trzy zarzuty dotyczące doprowadzenia do innych czynności seksualnych dwóch małoletnich 15-latek.

 

Remigiusz N. miał wykorzystywać seksualnie poszkodowane na terenie stanicy WOPR w Chodzieży w okresie od czerwca do lipca.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Wyrok Sądu Apelacyjnego ws. braci "polskiego Fritzla"

 

- Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Stwierdził, że takie zachowania nie miały miejsca – powiedział prokurator.

Grozi mu 8 lat więzienia

Organy ścigania o sprawie zawiadomiła matka jednej z pokrzywdzonych. Jak podają lokalne media, Remigiusz N. jest członkiem rady powiatu chodzieskiego.

 

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, a także zakazów: zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, pełnienia funkcji związanych z nadzorem nad młodzieżą oraz opuszczania kraju.

 

Podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie