Włochy. Studentka otrzymała sześć dawek szczepionki. Władze nie chcą wydać zaświadczenia

Świat
Włochy. Studentka otrzymała sześć dawek szczepionki. Władze nie chcą wydać zaświadczenia
Zdj. ilustrcyjne, fot. Wikimedia Commons
Mimo problemów z uzyskaniem certyfikatu o zaszczepieniu się, włoska studentka zachęca, by przyjmować preparaty przeciw Covid-19

Najpierw przez pomyłkę dostała sześć dawek szczepionki przeciwko Covid-19, a teraz walczy, by studiować. Studentka z Toskanii nie dostała unijnej przepustki, uprawniającej do podróży i wejścia do wielu miejsc. Bez takiego dokumentu nie będzie też mogła wrócić na uniwersytet. Kobieta zapowiada, że jeśli sytuacja się nie zmieni, pójdzie do sądu.

O studentce psychologii klinicznej Virginii Grilli, zaszczepionej omyłkowo sześcioma dawkami preparatu Pfizer w szpitalu w mieście Massa, świat usłyszał ponad dwa miesiące temu. Teraz okazuje się, że nie przyznano jej przepustki Covid-19, która od 6 sierpnia będzie we Włoszech obowiązkowa przy wstępie do restauracji i do wielu miejsc publicznych oraz na masowe imprezy.

 

ZOBACZ: Czesi luzują obostrzenia. Więcej osób na imprezach

 

Jak wyjaśniła, nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności, by wydać jej zaświadczenie o szczepieniu, bo jej przypadek jest wyjątkowy. Studentka zapowiada, że jeśli nie dostanie przepustki, wytoczy sprawę władzom regionu Toskania i włoskiemu Ministerstwu Zdrowia.

 

- Bez tego dokumentu od września nie będę mogła chodzić na uniwersytet - argumentuje Grilla.

"Mam 60 razy więcej przeciwciał niż normalnie"

Wyjaśniła, że po błędnie wykonanym szczepieniu przez zespół medyczny czuje się źle fizycznie i psychicznie. - Mój układ immunologiczny być może uległ zmianie. Powiedzieli mi, że przekroczenie dawki szczepionki mogło anulować jej działanie, tymczasem ja mam 60 razy więcej przeciwciał niż wynosi normalny poziom po dwóch dawkach - stwierdziła studentka na łamach dziennika "Corriere della Sera".

 

Jednocześnie zapewniła, iż nigdy nie będzie przeciwniczką szczepień. Do rówieśników zaapelowała, by się zaszczepili.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie