USA. Dwie osoby nie żyją, cztery ranne po wycieku kwasu w fabryce

Świat
USA. Dwie osoby nie żyją, cztery ranne po wycieku kwasu w fabryce
Google Street View/ Twitter Michael Lopardi
Ranni zostali przetransportowani do szpitala

Dwie osoby nie żyją, a cztery doznały poparzeń na skutek wycieku kwasu octowego w zakładach chemicznych w mieście La Porte w amerykańskim stanie Teksas - poinformował we wtorek wieczorem czasu miejscowego rzecznik firmy.

Do wycieku doszło we wtorek wieczorem ok. godz. 19.35 (2.35 w środę czasu polskiego) w zakładach Lyondell Basell. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

 

Ranni zostali przetransportowani do szpitala.

 

Czujniki skażenia powietrza po incydencie nie wykazały żadnego zagrożenia dla społeczności miasta - poinformował rzecznik Lyondell Basell, Chevalier Gray.

Służby wspierają dotkniętych wyciekiem

Dziennikarz NBC napisał na swoim Twitterze, że "dwie osoby zmarły dziś wieczorem w wyniku wycieku kwasu octowego w ich zakładzie w La Porte. Wyciek zatrzymany"

 

Sędzia okręgowa hrabstwa Harris Line Hidalgo, w którym znajdują się zakłady chemiczne, napisała na Twitterze, że "jest załamana informacją o dwóch ofiarach w zakładzie Lyondell Basell w La Porte". Podkreśliła, że "hrabstwo i służby pierwszego reagowania wspierają pozostałych dotkniętych incydentem pracowników i upewniają się, że sytuacja jest opanowana".

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie