Tarnowskie Góry. Codziennie kradł jedną kostkę. Złodziej bruku zatrzymany przez policję

Polska
Tarnowskie Góry. Codziennie kradł jedną kostkę. Złodziej bruku zatrzymany przez policję
Pixabay/_Alicja_

Przez półtora roku 65-latek z okolic Tarnowskich Gór (Śląskie) codziennie wywoził jedną granitową kostkę brukową z terenu nieczynnego dworca kolejowego. W ten sposób uzbierał prawie 170 m kw. bruku, który przewiózł na własną posesję. Teraz odpowie za kradzież, a kostka wróci do właściciela.

O nietypowej kradzieży poinformowała we wtorek tarnogórska policja, która zainteresowała się sprawą po zgłoszeniu ze strony kolei. Okazało się, że przed budynkiem nieczynnego dworca w Miedarach k. Zbrosławic w powiecie tarnogórskim od stycznia zeszłego roku stopniowo ubywało kostki brukowej.

 

Tarnogórscy policjanci wpadli na trop złodzieja i odnaleźli skradzioną granitową kostkę na jego posesji. 65-latek od razu przyznał się do dokonywanej od kilkunastu miesięcy kradzieży. "Codziennie po jednej sztuce przewoził kostkę rowerem na swoją posesję, aż uzbierało się tego blisko 170 metrów kwadratowych" - poinformowała policja.

 

Sprawca usłyszał zarzut dokonania kradzieży na szkodę kolei, która oszacowała straty na ponad 50 tys. zł. Podejrzanemu grozi nawet 5 lat więzienia. Odzyskana kostka ma niebawem wrócić do właściciela. 

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie