USA. Zabił osiem osób w salonach masażu. Jest wyrok

Świat
USA. Zabił osiem osób w salonach masażu. Jest wyrok
Pixabay/Twitter
Oskarżony Robert Aaron Long przyznał się do winy.

Na karę dożywotniego więzienia bez możliwości warunkowego zwolnienia skazany został we wtorek przez sąd hrabstwa Cherokee w amerykańskim stanie Georgia zabójca ośmiu osób, pracujących w azjatyckich salonach masażu w Atlancie i okolicach. Oskarżony Robert Aaron Long przyznał się do winy.

Do zabójstw doszło w marcu. Ich sprawca najpierw zaatakował spa w centrum handlowym w Acworth w hrabstwie Cherokee, ok. 50 km na północ od Atlanty, gdzie od strzałów z jego broni zginęły cztery osoby.

 

Kilka godzin później do strzelaniny doszło w Atlancie, w dwóch salonach masażu, położonych przy tej samej ulicy. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzy ciężko ranne zostały przetransportowane do szpitala, gdzie dwie z nich zmarły.

 

ZOBACZ: Strzały w salonach masażu. Sprawca "zamierzał wyeliminować pokusę"

 

Niedługo potem, ok. 240 km na południe od Atlanty, aresztowany został 22-letni Robert Aaron Long z Woodstock, który został oskarżony o wszystkie te ataki i o zabójstwo ośmiu osób, spośród których siedem to były kobiety azjatyckiego pochodzenia.

 

Wtorkowy wyrok dożywotniego więzienia dotyczy czterech zabójstw. Long będzie jeszcze odpowiadał w Atlancie za pozostałe cztery morderstwa.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie