Holandia. Rówieśnicy pobili 14-latkę. "Jesteś chłopcem czy dziewczynką?"

Świat
Holandia. Rówieśnicy pobili 14-latkę. "Jesteś chłopcem czy dziewczynką?"
Piqsels
14-latkę pobiła grupa rówieśników

14-letnia Frederique trafiła do szpitala po tym, jak została pobita w Amstelveen w centralnej Holandii przez grupę chłopców. Policja zakłada atak na tle homofobicznym.

Jak relacjonuje dziennik "De Telegraaf", w poniedziałek do bawiącej się na placu zabaw dziewczynki podszedł chłopiec w wieku około 14 lat. - Jesteś chłopcem czy dziewczynką? - zapytał. - Jestem tym, kim jestem, ty też możesz być tym, kim chcesz być – odpowiedziała Frederique.

 

"Wówczas została dotkliwie pobita, złamano jej nos i szczękę, wybito kilka zębów, a obrażenia twarzy były tak poważne, że trafiła ona do szpitala, gdzie spędziła noc" – informuje gazeta. Rzecznik policji w Amsterdamie powiedział dziennikowi, że 14-latka była bita przez pięciu chłopców w wieku 11-15 lat.

 

ZOBACZ: Łeba. Pobili handlarza kukurydzą, bo stanowił dla nich konkurencję

 

"Ze względu na charakter ataku sprawą zajmują się funkcjonariusze z pionu zwalczania przemocy wobec osób LGBT" – informuje dziennik "Algemeen Dagblad".

 

"Chłopiec czy dziewczyna, hetero czy homo, jestem niezwykle dumny z postawy córki" – powiedział gazecie ojciec Frederique, dodając, że wraca ona do zdrowia w domu.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie