By walczyć z falą upałów, Dubaj tworzy sztuczny deszcz

Świat
By walczyć z falą upałów, Dubaj tworzy sztuczny deszcz
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Drony tworzą opady deszczu

Zjednoczone Emiraty Arabskie zmagają się z falą upałów. Temperatura miejscami przekracza nawet 50 stopni Celsjusza. Narodowe Centrum Meteorologii ZEA, by walczyć z falą upałów, opracowało rozwiązanie, które spowodowało monsunową ulewę na autostradach.

By walczyć z falami upałów Narodowe Centrum Meteorologii ZEA postanowiło wywołać sztuczny deszcz. 

 

Jest on tworzony przy użyciu technologii dronów znanej jako zasiewanie chmur, donosi Daily Mail. Innowacyjna technologia polega na porażaniu prądem chmury, które następnie zlepiają się i wytwarzają opady.

 

ZOBACZ: 15-latek z Polski bohaterem w Niemczech. "Tego strażaka musiałem uratować"

 

Nagranie wideo z ulewy zostało również udostępnione na oficjalnym koncie na Twitterze Narodowego Centrum Meteorologii ZEA. Film pokazuje opady deszczu na autostradzie.

 

 

Kilka miesięcy temu, rozmawiając o tej technologii, Alya Al-Mazroui, dyrektor programu naukowo-badawczego ZEA dotyczącego ochrony przed deszczem, wyjaśniała dla Arab News: "Wyposażone w przyrządy do emisji ładunków elektrycznych i dostosowane czujniki, te drony będą latać na niskich wysokościach i dostarczać ładunek elektryczny do cząsteczek powietrza, co powinno spowodować opad".

wys / Daily Mail
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie