15-latek z Polski uratował strażaka w Niemczech podczas powodzi

Świat
15-latek z Polski uratował strażaka w Niemczech podczas powodzi
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Zawalony dom po powodzi w Altenahr

15-letni Bartek Zarębski uratował życie strażaka, którego porwała woda podczas powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii. Ten czyn został uwieczniony na nagraniu, które pojawiło się w sieci. Chłopak szybko stał się bohaterem w Niemczech.

Media społecznościowe obiegły liczne nagrania i zdjęcia żniwa, jakie zebrał żywioł. Niemiecki Bild opublikował nagranie, na którym widać jak porwany przez nurt strażak przemieszcza się w dół ulicy. W pewnym momencie "przechwytuje" go 15-letni Bartek Zarębski wraz z kolegą.

 

ZOBACZ: Maltretowano miliony dzieci w uzdrowiskach. Niemcy wracają do sprawy po 40 latach

 

- Bałem się, ale po prostu musiałem to zrobić. Musiałem uratować tego mężczyznę. Nie myślałem długo. Chciałem to zrobić. Każdy zachowałby się tak samo na moim miejscu - powiedział chłopak reporterowi dziennika "Bild".

 

 

Strażak, którego uratował młody Polak, tego samego dnia stracił ojca.

 

ZOBACZ: Niemcy. W wyniku powodzi ropa i olej napędowy mogły zanieczyścić zbiorniki wodne

 

W Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie tydzień temu przeszła tragiczna w skutkach powódź. W powodzi zginęło co najmniej 170 osób, a starty szacuje się na 4,5 mld euro.

 

Te pierwsze wstępne szacunki i dotyczą tylko tych dwóch krajów związkowych RFN. Nie uwzględniają szkód, które powódź wywołała w Saksonii i Bawarii - informuje telewizja ARD.

wys/msl / Bild
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie