Chiny. Matka uratowała 3-miesięczne dziecko z powodzi, sama nie przeżyła

Świat
Chiny. Matka uratowała 3-miesięczne dziecko z powodzi, sama nie przeżyła
PAP/EPA/FEATURECHINA
Mężczyzna niesie kobietę po burzy tysiąclecia w Zhengzhou

Kobieta, która w ostatniej chwili uratowała swoje 3-miesięczne dziecko przed osuwającą się ziemią, została znaleziona martwa pod gruzami zawalonego domu w środkowych Chinach - podały w piątek media. W wyniku "burzy tysiąclecia" zginęły tam co najmniej 33 osoby.

"Podniosła dziecko w ostatniej chwili i rzuciła je w bezpieczne miejsce" - podał na kanale społecznościowym dziennik "Beijing Qingnianbao", cytując krewnych zmarłej. Ratownik o nazwisku Yang ocenił w rozmowie z dziennikarzami, że dzięki temu dziecko przeżyło.

 

Według dziennika "Nanfang Dushibao" ciało kobiety znalazły w czwartek ekipy ratownicze. Dzień wcześniej ratownicy wyciągnęli z rumowiska jej około 3-miesięczną córkę. Przewieziono ją do szpitala i okazało się, że wyszła z kataklizmu bez szwanku.

 

 

Nagranie z momentu, gdy ratownicy znajdują i wyciągają dziecko z rumowiska, cieszy się dużą popularnością w chińskich sieciach społecznościowych. Wielu wyraża podziw dla "ogromu matczynej miłości" i smutek z powodu śmierci kobiety.

 

"To smutne. Dziecko, rośnij bezpiecznie i zdrowo. Musisz pamiętać, że matka dała ci życie dwa razy" - napisał jeden z użytkowników sieci Weibo.

W cztery dni spadło 617 mm deszczu

Według oficjalnych danych rekordowe ulewy w prowincji Henan w środkowej części Chin spowodowały śmierć co najmniej 33 osób, a osiem innych uznawano w czwartek za poszukiwane. Ponad 200 tys. ludzi ewakuowano. 12 osób zginęło w zalanym metrze w Zhengzhou, stolicy prowincji, gdzie woda wdarła się do tuneli i uwięziła setki osób w wagonach.

 

Od soboty do wtorku w Zhengzhou spadło 617 mm deszczu, czyli niewiele mniej niż wynosi tam roczna średnia opadów - 640 mm. Lokalne biuro meteorologiczne oceniło, że tak silne ulewy zdarzają się "raz na tysiąc lat".

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie