Małżeństwo z Australii więziło kobietę. Służyła im przez 8 lat

Świat
Małżeństwo z Australii więziło kobietę. Służyła im przez 8 lat
pixabay.com
Kobieta zeznawała przed sądem, że została m.in. pobita mrożonym kurczakiem, polewana gorącą wodą oraz miała tylko godzinę snu każdej nocy

Para z Melbourne w Australii przez 8 lat więziła starszą kobietę zmuszając ją do niewolniczej pracy jako służąca. Przywiozła ją z Indii. Prawda wyszła na jaw, gdy stan kobiety był tak zły, że trzeba było wezwać pogotowie.

Kumuthini i Kandasamy Kannan zostali skazani w środę przez Sąd Najwyższy stanu Wiktoria za przetrzymywanie w domu starszej kobiety i traktowanie jej jako niewolnika. 

 

53-latka i jej 57-letni mąż zostali uznani winnymi znęcania się i wykorzystywania kobiety w latach 2007-2015. Ona została skazana na 8 lat więzienia, on na 6 lat. 

8 lat niewolniczej pracy 

Małżeństwo poznało kobietę w Indiach. Najpierw tam korzystało z jej usług, a później nakłoniło ją, by przyleciała do Australii, by pomagać w pracach domowych. Był rok 2007 r., zniewolona miała wówczas 66 lat.

 

Sprawa wyszła na jaw po 8 lata gehenny, gdy kobieta była już tak schorowana i wyczerpana, że pani Kannan wezwała pogotowie. Starsza pani trafiła pod opiekę lekarzy, ważąc zaledwie 40 kg, nie miała zębów. Stwierdzono u niej także cukrzycę. 

 

ZOBACZ: Niemal ćwierć wieku niewolniczej pracy. Pan Mikołaj wraca do normalności

 

Kobieta zeznawała przed sądem, że została m.in. pobita mrożonym kurczakiem i była polewana gorącą wodą, gdy np. zdarzyło jej się przysnąć. 

"Zbrodnia przeciwko ludności"

- Sędzia John Champion podkreślił, że "niewolnictwo jest zbrodnią przeciwko ludzkości". Skazany na 6 lat Kannan będzie miał prawo do zwolnienia warunkowego za trzy lata, jego żona będzie mogła się o to ubiegać po czterech latach.

laf/ml//news.com.au
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie