Katowice. Znaleziono wylinki węża. Trwają poszukiwania pytona dywanowego

Polska
Katowice. Znaleziono wylinki węża. Trwają poszukiwania pytona dywanowego
Facebook.com/Jacek Pytel

Mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia w Katowicach natrafili na niecodzienne znaleziska. W ciągu tygodnia w okolicy znaleźli dwie wylinki węża, prawdopodobnie pytona dywanowego, który ma blisko dwa i pół metra długości.

Pierwszą wylinkę znaleziono przed tygodniem na Osiedlu Tysiąclecia. Po zbadaniu okazało się, że należała do pytona dywanowego. 
 
Gatunek ten jest bardzo popularny wśród hodowców, którzy trzymają węże w terrariach. Zdaniem urzędników zwierzę nie należy do żadnej zarejestrowanej hodowli.  

Kolejne odkrycie

W środę o poranku straż miejska przekazała wiadomość o kolejnym odkryciu. 
 
"Dzisiaj rano nad stawem Maroko na Os. 1000-lecia, mieszkanka osiedla znalazła coś, co wygląda jak wylinka węża. Leżała koło drzewa przy alejce nad stawem vi a vis bloku przy Piastów" - informował w mediach społecznościowych rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Katowicach, Jacek Pytel. Jak dodał wylinka ma około 240 centymetrów.
 
WIDEO: Katowice. Poszukiwania pytona dywanowego
 
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach uspokaja mieszkańców. - Jest to gatunek niegroźny dla człowieka, dorasta do dwóch metrów, żywi się małymi gryzoniami. Nie jest jadowity ani duszący. Prosimy mieszkańców, by nie robić zwierzęciu krzywdy, tylko zadzwonić na straż miejską, która przyśle specjalistyczny zespół, by przetransportować zwierzę w bezpieczne miejsce - powiedział na antenie Polsat News Michał Łyczak. 
dsk/ml//Polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie