Diler niczym Houdini. Zakuty w kajdanki uciekł radiowozem

Świat
Diler niczym Houdini. Zakuty w kajdanki uciekł radiowozem
Flickr/Michel Curi

Holenderska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. Dilerowi, mimo że był zakuty w kajdanki, udało się jednak uciec. Co więcej, zrobił to kradnąc policyjny radiowóz.

Harry Houdini był jednym z najsłynniejszych iluzjonistów i specjalistów od ucieczek w historii. Jego popisowym numerem było uwalnianie się z kajdan, łańcuchów, więzów i kaftanów bezpieczeństwa.

 

Podobnym sprytem wykazał się 32-letni mężczyzna z Roosendaal w południowej Holandii, który został aresztowany przez policję pod zarzutem handlu narkotykami.

 

Dilera zakuto w kajdanki i umieszczono na tylnym siedzeniu w policyjnym radiowozie. 

 

Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci postanowili przeszukać jego samochód. W pewnym momencie usłyszeli dźwięk odpalanego silnika, a chwilę później zobaczyli odjeżdżający radiowóz. Ku ich zdziwieniu, za kierownicą policyjnego auta siedział aresztowany 32-latek.  

 

 

Na miejsce natychmiast wezwano posiłki. Niedługo później policjanci odnaleźli porzucony okolicy skradziony radiowóz. Podejrzanego mężczyzny nie było w środku. 32-latek jest poszukiwany.

 

"Nadal nie jest jasne, w jaki sposób podejrzanemu udało się uciec radiowozem. Dochodzenie w tej sprawie jest w toku" - poinformowała policja.

dk/ml/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie