Australia oficjalnie gospodarzem letnich igrzysk w 2032 roku. Zawody odbędą się w Brisbane

Sport
Australia oficjalnie gospodarzem letnich igrzysk w 2032 roku. Zawody odbędą się w Brisbane
Twitter/Annastacia Palaszczuk @AnnastaciaMP
Brisbane cieszy się z ogłoszenia MKOI

Brisbane zorganizuje w 2032 roku letnie igrzyska - poinformował w środę Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Australia zawody tej rangi będzie gościła po raz trzeci. W 1956 roku odbyły się w Melbourne, a w 2000 w Sydney.

Po zmianach w zasadach wybierania gospodarza igrzysk Brisbane było jedynym kandydatem. Jego ostateczny wybór już w czerwcu rekomendował Komitet Wykonawczy MKOl.

 

"Prawie 100 członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oddało swoje głosy na 138. sesji Komitetu Olimpijskiego w Tokio. Wybrali Queensland jako gospodarza największego wydarzenia sportowego na świecie. Wszyscy mieszkańcy Queensland mogą być dumni z tego historycznego momentu" - napisała na Twitterze Annastacia Palaszczuk, sprawująca urząd premiera stanu Queensland, którego stolicą jest Brisbane.

 

 

W piątek w Tokio rozpoczną się 32. Letnie Igrzyska Olimpijskie. Zawody potrwają do 8 sierpnia.

Szanse Polaków

Amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP) prognozuje, że polska reprezentacja olimpijska zdobędzie w Tokio 22 medale, w tym pięć złotych. Na najwyższym stopniu mają stanąć m.in. młociarz Paweł Fajdek, siatkarze i koszykarze 3x3. 

ZOBACZ: Ile medali zdobędą Polacy na igrzyskach? Pierwsze prognozy

 

Najwięcej krążków do kraju mają przywieźć lekkoatleci, bo aż siedem. Cztery medale mają zdobyć przedstawiciele rzutu młotem. Oprócz Fajdka na podium powinni - zdaniem ekspertów AP - stanąć także Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk (oboje srebro) oraz Malwina Kopron (brąz). Dwa krążki powinni wywalczyć oszczepnicy - drugie miejsca są prognozowane dla Marcina Krukowskiego i Marii Andrejczyk. Po brąz ma pobiec kobieca sztafeta 4x400 m.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie