Nepotyzm w PiS. PSL ujawnił nazwiska 357 "tłustych kotów"

Polska
Nepotyzm w PiS. PSL ujawnił nazwiska 357 "tłustych kotów"
Polsat News
357 osób znalazło się na liście "tłustych kotów"

Na lipcowym kongresie PiS Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na problem nepotyzmu. Partia przyjęła uchwałę, aby przeciwdziałać obsadzaniu swoich bliskich na intratnych stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa. W związku z tym PSL opublikował listę nazwisk "tłustych kotów", czyli osób zajmujących ważne stanowiska w państwowych firmach.

Najnowsza lista publikowana przez ludowców liczy w sumie 357 nazwisk. Znajdziemy tam m.in. bliskiego współpracownika premiera - Mariusza Chłopika powiązanego ze spółką Lotos Terminale, Annę Czabańską - małżonkę szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego (Lotos Paliwa - red.), czy byłego szefa Kancelarii Senatu z czasów, kiedy w izbie wyższej parlamentu rządził PiS. Chodzi o Jakuba Kowalskiego, który został członkiem zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.  

- Właściwie trudno znaleźć spółkę lub spółkę podległą, by nie było w niej działacza PiS, współpracownika partii rządzącej, byłego lub obecnego radnego, czy też byłych parlamentarzystów. Uchwała PiS, według której rodziny posłów nie powinny zajmować lukratywnych posad w spółkach niczego nie rozwiązuje - przekazał Interii Miłosz Motyka, rzecznik PSL. - Co więcej, w 2018 r. po naszej akcji "sami swoi", gdzie pokazaliśmy, ilu radnych partii rządzącej dorabia na państwowych posadach, prezes Kaczyński ogłosił, że takie osoby nie mogą startować w kolejnych wyborach. I co? I nic. Dalej w spółkach pełno jest od PiS-owskich radnych - dodał.

 

"Uchwała sanacyjna została wdrożona"

Warto odnotować, że wśród 357 działaczy wyróżnionych przez ludowców znajdziemy też nazwiska tych, którzy ze względu na uchwałę sanacyjną stracili już pracę. Jak podawał nieoficjalnie RMF FM, chodzi o 13 osób, członków rodzin PiS. Wszyscy złożyli rezygnację. Wśród nich jest także Karol Tchórzewski, syn byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, który zrezygnował z pracy dla spółki Exalo Drilling po telefonie od dziennikarza Interii

 

- Uchwała sanacyjna została już wdrożona w zakresie, który dotyczy rad nadzorczych oraz zarządów spółek Skarbu Państwa podległych Ministerstwu Aktywów Państwowych - przekazał w piątek Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych. 

 

Uchwała sanacyjna przewiduje, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek. Zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS. W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej". 

 

Wicepremier, szef MAP Jacek Sasin zapewniał w mediach, że uchwała sanacyjna zostanie w sposób bezwzględny wykonana.

"Nie boimy się o tym mówić"

- Czekamy na kolejną listę, kiedy to PSL przedstawi osoby związane PSL i PO, którzy pracują w spółkach samorządowych. My konsekwentnie realizujemy na oczach opinii publicznej uchwałę, którą podjęliśmy na kongresie. Nie boimy się o tym mówić. Jesteśmy pierwszym ugrupowaniem w Polsce, które w tak odważny sposób zajęło się tym tematem - powiedziała Anita Czerwińska, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Poniżej kompletna lista nazwisk, którą przygotowali ludowcy:

 

1. Tomasz Hinc - działacz PiS - Grupa Azoty

 

2. Mariusz Grab - działacz PiS - Grupa Azoty

 

3. Grzegorz Kądzielawski - działacz PiS - Grupa Azoty

 

4. Bartłomiej Litwińczuk - Grupa Azoty

 

5. Tomasz Hryniewicz - Grupa Azoty

 

6. Zbigniew Paprocki - były radny PiS - Grupa Azoty

 

7. Michał Maziarka - radny PiS - Grupa Azoty

 

8. Wojciech Krysztofik - Min. Aktywów Państwowych - Grupa Azoty

 

9. Mieczysław Niedźwiedź - radny PiS - Grupa Azoty Prorem

 

10. Jacek Łabno - były radny PiS - Grupa Azoty Jednostka Ratownictwa Chemicznego Sp. z o. o. 

 

11. Justyna Wójtowicz-Woda - radna PiS - Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne

 

12. Paweł Janka - kandydat na radnego PiS - Grupa Azoty Zakłady Fosforowe Gdańsk Sp. z o. o. 

 

13. Krzysztof Podkański - były radny PiS - Grupa Azoty (STO-ZAP)

 

14. Marcin Matias - były radny PiS - Grupa Azoty Police Serwis

 

15. Jerzy Amonowicz - kandydat na radnego PiS - Grupa Azoty Police Serwis

 

16. Andrzej Łuc - kandydat na radnego PiS - Port Morski Police

 

17. Janusz Jagielski - były radny PiS - Port Morski Police

 

18. Dariusz Słaboszewski - Port Morski Police

 

19. Tomasz Pyfel - kandydat na radnego PiS - Port Morski Police

 

20. Tadeusz Gancarz - były radny PiS - Grupa Azoty Koltar

 

21. Piotr Toczek - działacz PiS - Grupa Azoty Koltar

 

22. Paweł Stańczyk - z-ca prezydenta Ostrołęki z PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn

 

23. Artur Kamiński - były radny PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn

 

24. Bogdan Tomaszek - radny PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn

 

25. Beata Zatoń-Kowalczyk - kandydatka na radną PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn

 

26. Adam Lesiński - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy

 

27. Piotr Regulski - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy

 

28. Krzysztof Majcher - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy

 

29. Jacek Nieścior - Team J. Sasin - Grupa Azoty Puławy

 

30. Krzysztof Kozłowski - były wojewoda z PiS/MSWiA - Grupa Azoty Police

 

31. Paweł Bakun - działacz PiS - Grupa Azoty Police

 

32. Jacek Goliński - brat posłanki PiS - Energa

 

33. Marek Kasicki - Energa

 

34. Maciej Żołtkiewicz - kandydat na radnego PiS - Energa

 

35. Paweł Nogalski - Były radny/działacz młodzieżówki PiS - Energa Kogeneracja

 

36. Alicja Klimiuk - działaczka PiS - Energa Operator

 

37. Wiesław Jasiński - Energa Operator

 

38. Piotr Niewiadomski - w-ce prezydent Siedlec za PiS - Energa Elektrownia Ostrołęka 

 

39. Andrzej Denis - były radny PiS - Energa OZE

 

40. Danuta Makowska - Energa Operator

 

41. Łukasz Kowalski - działacz PiS - Energa Operator

 

42. Adam Niedziałek - radny PiS - Energa Operator

 

43. Grzegorz Kierozalski - radny PiS - Energa Obrót

 

44. Sylwia Kobyłkiewicz - Energa

 

45. Tomasz Wiatrak - Energa OZE

 

46. Piotr Dorawa - współpracownik PiS - Energa Obrót

 

47. Artur Czarnecki - Energa Obrót

 

48. Elżbieta Bugaj - Energa Obrót 

 

49. Janusz Szurski - Energa Operator

 

50. Patryk Felmet - były radny PiS - Energa OZE

 

51. Michał Stróżyk - radny PiS - Energa Obrót

 

52. Zbigniew Kulewicz - współpracownik PiS - Energa OZE

 

53. Krzysztof Kurt - współpracownik PiS - Energa OZE

 

54. Robert Harasimiuk - Energa OZE

 

55. Leszek Szymczak - radny PiS - Energa OZE

 

56. Ewa Rzymkowska - radna PiS - Energa Obrót

 

57. Stanisława Kasprzycka - kandydatka na posła PiS - Energa Obrót58. Wojciech Żebrowski - kandydat na radnego PiS - Energa

Elektrownie Ostrołęka

 

59. Piotr Meler - kandydat PiS na prezydenta Sopotu - Energa Elektrownia Ostrołęka

 

60. Jerzy Barzowski - radny PiS - Energa OZE

 

61. Szymon Szlósarczyk - współpracownik PiS - Energa Oświetlenie

 

62. Andrzej Stepnowski - kandydat PiS do Senatu - Energa Operator

 

63. Michał Wawryn - były działacz/współpracownik PiS - Energa Kogeneracja

 

64. Andrzej Kojro - były radny PiS - Energa Operator

 

65. Wojciech Drożdż - współpracownik PiS - Energa Operator

 

66. Zbigniew Piętka - działacz PiS - Energa Operator

 

67. Ireneusz Maślany - były radny PiS - Energa Operator

 

68. Paweł Szczeszek - współpracownik PiS - Enea

 

69. Rafał Mucha - brat Pawła Muchy - Enea

 

70. Renata Stefaniuk - żona posła PiS - Enea Połaniec

 

71. Cezary Ołdakowski - kandydat na radnego PiS - Enea Ciepło

 

72. Sławomir Hinc - były radny PiS - Enea Logistyka

 

73. Ireneusz Rogowski - radny PiS - Enea Serwis

 

74. Sławomir Szczot - działacz PiS - Enea Serwis

 

75. Dariusz Szymczak - radny PiS - Enea Centrum

 

76. Krzysztof Adamkiewicz - współpracownik PiS - Enea Centrum

 

77. Krzysztof Dembiński - radny PiS - Enea Centrum

 

78. Marzena Małek - była radna PiS - Enea Centrum

 

79. Łukasz Cicholski - syn posłanki PiS - Enea Centrum

 

80. Mirosław Jamroży - były radny PiS - Enea Pomiary

 

81. Rafał Gietka - działacz PiS - Enea Oświetlenie

 

82. Tomasz Szczegielniak - radny PiS - Enea

 

83. Marcin Pawlicki - radny PiS - Enea

 

84. Jan Mazurkiewicz - działacz PiS - Enea Wytwarzanie

 

85. Antoni Józwowicz - współpracownik PiS - Enea Wytwarzanie

 

86. Marcin Łukasiewicz - kandydat na posła PiS - Enea Wytwarzanie

 

87. Agnieszka Kruk - byłą wiceprezydent Chełma - Enea Wytwarzanie

 

88. Mariusz Kądziołka - były wiceprezydent Szczecina - Enea Oświetlenie

 

89. Zofia Paryła - Lotos

 

90. Cezary Godziuk - Lotos Asfalt

 

91. Krzysztof Rodzik - Lotos Asfalt

 

92. Honorata Krysiewicz - Lotos Asfalt

 

93. Paweł Przychodzeń - Lotos Asfalt

 

94. Piotr Chylicki - Lotos Asfalt

 

95. Mateusz Siepielski - Lotos Upstream

 

96. Jakub Kowaleczko - były radny PiS - Lotos Kolej

 

97. Dariusz Figura - radny PiS - Lotos

 

98. Jaromir Falandysz - radny PiS - Lotos Kolej

 

99. Grzegorz Strzelczyk - radny PiS - Lotos Petrobaltic

 

100. Grzegorz Ksepko - współpracownik PiS - Lotos Petrobaltic

 

101. Michał Bełbot - były radny PiS - Lotos Petrobaltic

 

102. Beata Iżyłowska - Lotos Petrobaltic

 

103. Piotr Karczewski - radny PiS - Lotos Petrobaltic

 

104. Sebastian Bojemski - Lotos Paliwa

 

105. Adam Sekściński - były radny PiS - Lotos Oil

 

106. Aleksandra Jankowska - była radna PiS - Lotos Oil

 

107. Paulina Sala - lotos Oil

 

108. Mirosław Wicki - współpracownik PiS - Lotos Oil

 

109. Filip Rdesiński - współpracownik PiS - Lotos Terminale

 

110. Mariusz Chłopik - współpracownik PiS - Lotos Terminale

 

111. Kamil Patynowski - radny PiS - Lotos Terminale

 

112. Anna Czabańska - żona K. Czabańskiego - Lotos Paliwa

 

113. Wojciech Dąbrowski - były wojewoda/radny PiS - PGE

 

114. Paweł Śliwa - były radny PiS - PGE

 

115. Ryszard Wasiłek - kandydat na radnego PiS - PGE

 

116. Wanda Buk - Ministerstwo Cyfryzacji - PGE

 

117. Paweł Cioch - współpracownik PiS - PGE

 

118. Janina Goss - PGE

 

119. Tomasz Hapunowicz - były wójt z PiS - PGE

 

120. Grzegorz Kuczyński - PGE

 

121. Marcin Kowalczyk - PGE

 

122. Jan Frania - był radny PiS - PGE Dystrybucja

 

123. Janusz Magoń - były radny PiS - PGE Obrót

 

124. Jarosław Kwasek - współpracownik PiS - PGE Dystrybucja

 

125. Zbigniew Dżugaj - działacz PiS - PGE Dystrybucja

 

126. Lucjan Cichosz - były poseł i senator PiS - PGE Dystrybucja

 

127. Andrzej Olborski - radny PiS - PGE Dystrybucja

 

128. Marcin Karlikowski - kandydat na radnego PiS - PGE Energia Odnawialna

 

129. Andrzej Olszewski - kandydat na posła PiS - PGE Energia Odnawialna

 

130. Paweł Mazurkiewicz - PGE Energia Odnawialna

 

131. Lucyna Kwiatos - współpracowniczka PiS - PGE Energia Odnawialna

 

132. Paweł Zołoteńki - współpracownik PiS - PGE Energia Odnawialna

 

133. Krzysztof Falkowski - był radny PiS - PGE Systemy

 

134. Robert Choma - był prezydent Przemyśla z PiS - PGE Obrót

 

135. Waldemar Szumny - radny PiS - PGE Obrót

 

136. Maciej Jankiewicz - były radny PiS - PGE Energia Ciepła

 

137. Katarzyna Polak - radna PiS - PGE Energia Ciepła

 

138. Magdalena Derlatka-Miodowska - PGE Energia Ciepło

 

139. Tomasz Wiśniewski - PGE GiEK

 

140. Anna Kęzik - radna Warszawy - Fundacja PGE

 

141. Paweł Kurtyka - współpracownik PiS - PGE Baltica

 

142. Michał Czarnik - PGE Lumi 

 

143. Marcin Rolski - były radny PiS - PGE Lumi

 

144. Dorota Skrzypek - kandydatka na posłankę PiS - PGE Lumi

 

145. Paweł Majewski - współpracownik PiS - PGNiG

 

146. Robert Perkowski - były radny PiS - PGNiG

 

147. Roman Gabrowski - były radny PiS - PGNiG

 

148. Paweł Kozyra - PGNiG Obrót Detaliczny

 

149. Krzysztof Bączyk - PGNiG Exalo Drilling

 

150. Robert Więckowski - działacz PiS - Polska Spółka Gazownictwa

 

151. Jakub Kowalski - radny PiS - Polska Spółka Gazownictwa

 

152. Jarosław Głowacki - radny PiS - PGNiG Termika

 

153. Filip Ostrawski - współpracownik PiS - PGNiG Gas-Trading

 

154. Tymoteusz Pruchnik - współpracownik PiS - PGNiG Gas-Trading

 

155. Dariusz Dumkiewicz - (bliski posła PiS) - PGNiG Serwis

 

156. Dominik Zaremba - syn kierowcy polityków PiS - EuRoPol Gas

 

157. Marcin Szczudło - mąż posłanki PiS - PGNiG Obrót Detaliczny 

 

158. Robert Gut - współpracownik PiS - PGNiG Obrót Detaliczny

 

159. Karol Tchórzewski - syn K. Tchórzewskiego posła PiS - PGNiG Exalo Drilling

 

160. Marian Żołyniak - były radny PiS - Polska Spółka Gazownictwa

 

161. Lucyna Podhalicz - PGNiG Technologie

 

162. Konrad Fuśnik - był radny PiS - PGNiG Termika 

 

163. Izabela Wierzchowska - działaczka PiS - PGNiG Termika

 

164. Joanna Gepfert - współpracowniczka PiS - PGNiG Termika

 

165. Jan Stępkowski - były radny PiS - PGNiG Termika Energetyka Rozproszona

 

166. Radosław Skrzetuski - były radny PiS - PGNiG Termika Energetyka Rozproszona

 

167. Nikodem Matusiak - syn posła PiS - PEC Tychy (zarekomendowany przez Tauron Ciepło)

 

168. Józef Wierzbowski - EuRoPol Gaz

 

169. Grzegorz Peczkis - były senator PiS - Tauron

 

170. Andrzej Furmanik - kandydat PiS na radnego - Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice

 

171. Marcin Wawrzyniak - Trybunał Stanu z rekomendacji PiS 

 

172. Maciej Więckowski - był radny PiS - Tauron Wydobycie

 

173. Leszek Piechota - działacz PiS - Tauron Wytwarzanie

 

174. Marek Ryszka - współpracownik PiS - Tauron Wytwarzanie

 

175. Ewa Jankowska - Tauron Wytwarzanie

 

176. Wojciech Przepadło - działacz PiS - Tauron Wytwarzanie

 

177. Krzysztof Woźniak - były radny PiS - Tauron Dystrybucja

 

178. Robert Zasina - współpracownik PiS - Tauron Dystrybucja

 

179. Tomasz Jachna - działacz PiS - Tauron Dystrybucja

 

180. Waldemar Skomudek - działacz PiS - Tauron Dystrybucja

 

181. Krzysztof Durkalec - działacz PiS - Tauron Dystrybucja

 

182. Karol Sońta - były radny PiS - Tauron Dystrybucja

 

183. Wojciech Nastula - radny PiS - Tauron Dystrybucja

 

184. Magdalena Szymczuk - była radna PiS - Tauron Obsługa Klienta

 

185. Mariusz Paczkowski - współpracownik PiS - Tauron Ekoenergia

 

186. Witold Olech - Tauron Sprzedaż

 

187. Mariusz Andrzejewski - działacz PiS - Tauron Sprzedaż

 

188. Józef Gawron - były radny PiS - Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice

 

189. Ryszard Maziar - Tauron

 

190. Artur Warzocha - były senator PiS - Tauron Nowe Technologie

 

191. Piotr Apollo - Tauron Nowe Technologie

 

192. Grzegorz Hlebowicz - radny PiS - Tauron Nowe Technologie

 

193. Piotr Wójcik - radny PiS - Tauron Dystrybucja Pomiary

 

194. Zdzisław Filip - były radny PiS - Tauron Nowe Jaworzno

 

195. Barbara Łuszcz - współpracowniczka PiS - Tauron Wsparcie

 

196. Dariusz Zagdański - radny PiS - Tauron Wsparcie

 

197. Włodzimierz Dola - PL.2012+

 

198. Monika Borzdyńska - współpracowniczka PiS - PL.2012+

 

199. Artur Murawski - PL.2012+

 

200. Sabina Bigos-Jaworowska - PL.2012+

 

201. Michał Góras - radny PiS - PL.2012+

202. Cezary Jurkiewicz - radny PiS - PL.2012+

 

203. Marcin Zarzecki - Polska Fundacja Narodowa

 

204. Mikołaj Wild - były wiceminister skarbu państwa - Centralny Port Komunikacyjny

 

205. Seweryn Szwarocki - kandydat PiS na radnego - Centralny Port Komunikacyjny

 

206. Leszek Skiba - kandydat PiS do Sejmu - Bank Pekao

 

207. Jerzy Kwieciński - były minister PiS - Bank Pekao

 

208. Michał Kaszyński - Bank Pekao

 

209. Maks Kraczkowski - były poseł PiS - PKO BP

 

210. Mieczysław Król - były radny PiS - PKO BP

 

211. Maciej Łopiński - PKO BP

 

212. Tomasz Zdzikot - były radny PiS - Poczta Polska

 

213. Andrzej Bodziony - był radny PiS - Poczta Polska

 

214. Wiesław Włodek - działacz PiS - Poczta Polska

 

215. Zbigniew Dżugaj - działacz PiS - Poczta Polska

 

216. Artur Stroka - kandydat PiS na radnego - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW

 

217. Maciej Wieprzkowicz - były radny PiS - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW

 

218. Tadeusz Sławik - radny PiS - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW

 

219. Krzysztof Mentlik - radny PiS - JSW Centralne Laboratorium Pomiarowo Badawcze

 

220. Michał Urgoł - radny PiS - JSU 

 

221. Łukasz Kasza - radny PiS - JSU

 

222. Grzegorz Muszyński - były radny PiS - JSW Innowacje

 

223. Mariusz Wielkopolan - radny PiS - JSW Innowacje

 

224. Robert Sołek - współpracownik PiS - JSW Innowacje

 

225. Łukasz Dwornik - kandydat PiS na radnego - JSW Szkolenie i Górnictwo

 

226. Antoni Augustyn - JSW Szkolenie i Górnictwo

 

227. Grzegorz Janik - były poseł PiS - JSW Szkolenie i Górnictwo

 

228. Małgorzata Zarychta-Surówka - radna PiS - JSW Koks

 

229. Jarosław Szlachetka - burmistrz Myślenic z PiS - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów

 

230. Sławomir Brzeziński - Węglokoks

 

231. Janusz Gałkowski - były senator PiS - Spółka Restrukturyzacji Kopalń

 

232. Janusz Smoliło - działacz PiS - Spółka Restrukturyzacji Kopalń

 

233. Szymon Ruman - Ministerstwo Cyfryzacji - Huta Łabędy

 

234. Sebastian Chwałek - działacz PiS - Polska Grupa Zbrojeniowa

 

235. Bogdan Borkowski - kandydat PiS na radnego - Polska Grupa Zbrojeniowa

 

236. Paweł Olejnik - Polska Grupa Zbrojeniowa

 

237. Dariusz Nowak - działacz PiS - Agencja Mienia Wojskowego

 

238. Marcin Wierzchowski - radny PiS - AMW Rewita

 

239. Karol Rukszto - kandydat PiS na radnego - AMW Kwatera

 

240. Dariusz Lasocki - były radny PiS - AMW Kwatera

 

241. Anna Adamczyk - AMW Kwatera

 

242. Marek Makuch - były radny PiS - AMW Sinevia

 

243. Łukasz Kudlicki - Ministerstwo Obrony Narodowej - AMW Sinevia

 

244. Marcin Chludziński - współpracownik PiS - KGHM

 

245. Paweł Gruza - Ministerstwo Skarbu Państwa/Min. Finansów - KGHM

 

246. Andrzej Kisielewicz - kandydat PiS do PE - KGHM

 

247. Agnieszka Winnik-Kalemba - KGHM

 

248. Leszek Rybak - były wiceprezydent Głogowa z PiS - KGHM Energetyka

 

249. Piotr Paszko - KGHM Energetyka

 

250. Piotr Karwan - radny PiS - KGHM Energetyka

 

251. Marek Litwiński - działacz PiS - WPEC Legnica

 

252. Halina Rosiak - radna PiS - WPEC Legnica

 

253. Cezariusz Lesisz - KGHM Metraco

 

254. Stefan Świątkowski - współpracownik PiS - KGHM Metraco

 

255. Bogumił Gwoździk - działacz PiS - Bipromet KGHM

 

256. Andrzej Jaroch - radny PiS - KGHM Cuprum

 

257. Krystian Mieszkała - były radny PiS - KGHM Cuprum

 

258. Wacław Szetelnicki - były radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM

 

259. Maciej Przerwa - radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM

 

260. Artur Mackiewicz - radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM

 

261. Zbigniew Bytnar - były radny PiS - Pol-Miedź Trans

 

262. Kasjan Wyligała - współpracownik PiS - Pol-Miedź Trans

 

263. Radosław Pobol - były radny PiS - Mercus Logistyka

 

264. Przemysław Bożek - kandydat PiS na prezydenta Głogowa - Mercus Logistyka

 

265. Zbigniew Hajłasz - działacz PiS - KGHM TFI

 

266. Łukasz Ciołek - były radny PiS - Interferie

 

267. Paweł Stolarczyk - radny PiS - Interferie

 

268. Eugeniusz Stain - kandydat PiS na radnego - Uzdrowisko Połczyn PGU

 

269. Ireneusz Łojek - były radny PiS - Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa

 

270. Wojciech Zembik - radny PiS - Uzdrowisko Cieplice

 

271. Roman Kulczycki - kandydat PiS do Sejmu - Uzdrowisko Cieplice

 

272. Marek Waszkowiak - radny PiS - Inter Balt

 

273. Tadeusz Bałuch - kandydat PiS na radnego - Inter Balt

 

274. Agnieszka Chilmon - Ministerstwo Środowiska - Inter Balt

 

275. Maciej Bąk - Morski Port Gdynia

 

276. Witold Reclaf - działacz PiS - Morski Port Gdynia

 

277. Kamil Tarczewski - były radny PiS - Port Gdańsk

 

278. Piotr Koenig - działacz PiS - Port Gdańsk

 

279. Dorota Arciszewska-Mielewczyk - była posłanka PiS - Polskie Linie Oceaniczne

 

280. Dorota Płotka - radna PiS - Polskie Linie Oceaniczne

 

281. Kazimierz Drzazga - były radny PiS - Morskie Porty Szczecin-Świnoujście

 

282. Małgorzata Jacyna-Witt - radna PiS - Stocznia Szczecińska Wulkan

 

283. Andrzej Walkowiak - były poseł i radny PiS - Fabryka Obrabiarek do drewna w Bydgoszczy

 

284. Tomasz Broniowski - radny PiS - Kopalnia Soli Wieliczka

 

285. Borys Borówka - były radny PiS - Kopalnia Soli Bochnia

 

286. Łukasz Słoniowski - były radny PiS - Krakowski Park Technologiczny

 

287. Emilia Hermaszewska - żona europosła PiS - Armatura Kraków

 

288. Tomasz Rega - były radny PiS - Krajowa Spółka Cukrowa

 

289. Zdzisław Salus - Krajowa Spółka Cukrowa

 

290. Artur Niczyporuk - współpracownik PiS - Lubelski Rynek Hurtowy

 

291. Łukasz Reszka - starosta z PiS - Lubelski Rynek Hurtowy

 

292. Arkadiusz Szymoniuk - działacz PiS - Lubelski Rynek Hurtowy

 

293. Piotr Breś - radny PiS - Totalizator Sportowy

 

294. Jarosław Porwich - kandydat PiS do Sejmu - Agencja Rozwoju Przemysłu

 

295. Antoni Duda - stryj A. Dudy - PKP Cargo

 

296. Wiesław Pióro - były radny PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

 

297. Danuta Lelito - była radna PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

 

298. Przemysław Gawłowski - były radny PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

 

299. Tomasz Górnicki - Polski Holding Nieruchomości

 

300. Tomasz Sztonyk - Polski Holding Nieruchomości

 

301. Tomasz Karusewicz - TUW PZU

 

302. Wojciech Dębski - były burmistrz Pułtuska z PiS - PZU Tower Inwestycje

 

303. Anna Sotek - współpracowniczka PiS - PZU Tower Inwestycje

 

304. Aleksandra Dołhan - była radna PiS - PZU Centrum Operacji

 

305. Dorota Penger - była radna PiS - PZU Centrum Operacji

 

306. Grzegorz Janas - kandydat PiS do Sejmu - PZU Centrum Operacji

 

307. Patrycja Kotecka - żona Z. Ziobro - Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń

 

308. Marcin Majerowski - kandydat PiS na radnego - PTE PZU

 

309. Daniel Obajtek - PKN Orlen

 

310. Zbigniew Leszczyński - PKN Orlen

 

311. Patrycja Klarecka - PKN Orlen

 

312. Armen Artwich  - PKN Orlen

 

313. Jan Szewczak - były poseł PiS - PKN Orlen

 

314. Wojciech Jasiński - były minister skarbu i poseł PiS - PKN Orlen

 

315. Anna Wójcik - PKN Orlen

 

316. Andrzej Kapała - PKN Orlen

 

317. Jadwiga Lesisz - PKN Orlen

 

318. Izabela Kucińska-Świgost - działaczka PiS - Orlen Administracja

 

319. Marek Pietrzak - były radny PiS - Orlen Asfalt

 

320. Waldemar Hudomięcki - były radny PiS - Orlen Aviation 

 

321. Mariusz Rusiecki - radny PiS - Orlen Aviation 

 

322. Sylwia Iwańczuk - Orlen Aviation 

 

323. Anna Moskwa - Ministerstwo Gospodarki Morskiej i ŻŚ - Orlen Baltic Power

 

324. Piotr Guział - Orlen Budonaft

 

325. Jarosław Nosal - współpracownik PiS - Orlen Centrum Serwisowe

 

326. Paweł Stępkowski - współpracownik PiS - Orlen Centrum Serwisowe

 

327. Łukasz Porażyński - Orlen Deutschland

 

328. Leszek Jakubów - współpracownik PiS - Orlen Koltrans

 

329. Hanna Mazur - była radna PiS - Orlen Koltrans

 

330. Piotr Szpakowicz - były radny PiS - Orlen Laboratorium

 

331. Wioletta Kandziak - Orlen Centrum Usług Korporacyjnych

 

332. Łukasz Lipiec - współpracownik PiS - Orlen Ochrona

 

333. Janusz Fudała - współpracownik PiS - Orlen Oil

 

334. Daniel Kołada - działacz PiS - Orlen Paliwa

 

335. Adam Rogacki - były poseł PiS - Orlen Paliwa

 

336. Jakub Opara - były radny PiS - Orlen Paliwa

 

337. Krzysztof Zaremba - były poseł PiS - Orlen Paliwa

 

338. Joanna Zięba - Orlen Południe

 

339. Paweł Pachniewski - działacz PiS - Orlen Projekt

 

340. Paweł Majewski - KPRM/Ministerstwo Cyfryzacji/MSWiA - Orlen Upstream

 

341. Michał Orzeszek - działacz PiS - Orlen Upstream

 

342. Jarosław Chmielewski - działacz PiS/były radny PiS - Anwil

 

343. Tomasz Zbróg - były radny PiS - Anwil

 

344. Halina Szymańska - Team A. Duda - Anwil

345. Marcin Puchalski - działacz PiS - Orlen Centrum Edukacji

 

346. Błażej Krawczyszyn - IKS Solino 

 

347. Maciej Libiszewski - Unipetrol

 

348. Jakub Szurski - Unipetrol

 

349. Małgorzata Sadurska - była posłanka PiS/KPRP - PZU SA

 

350. Ernest Bejda - CBA/kandydat PiS do Sejmu - PZU SA

 

351. Maciej Rapkiewicz - PZU SA

 

352. Paweł Mucha - radny PiS - PZU SA

 

353. Maciej Zaborowski - PZU SA

 

354. Kazimierz Kuberski - były wiceminister w MRPiPS - PZU Zdrowie

 

355. Oliwier Kubicki - radny PiS - PZU Zdrowie

 

356. Dominik Witek - kandydat PiS na radnego - PZU Zdrowie

 

357. Aleksandra Agatowska - PZU Zdrowie

dsk/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie