Wrocław: pijani rodzicie mieli się opiekować 10-dniową dziewczynką

Polska
Wrocław: pijani rodzicie mieli się opiekować 10-dniową dziewczynką
Pixabay/Myriams-Fotos

Wrocławscy policjanci otrzymali w sobotę informację o awanturze domowej i interweniowali wobec dwójki nietrzeźwych rodziców. Para jest podejrzewana o to, że w takim właśnie stanie, opiekowała się swoim dzieckiem. Niemowlę przyszło na świat zaledwie 10 dni wcześniej. Badania alkomatem wykazało, że kobieta miała ponad 2,6, a mężczyzna 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że słychać awanturę, a pod opieką nietrzeźwych osób prawdopodobnie znajduje się niemowlę. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, aby potwierdzić zgłoszenie i podjąć interwencję.

 

Tuż przed ich przybyciem, dziecko trafiło pod opiekę trzeźwych członków rodziny. Policja podkreśliła, że dzięki temu nie doszło do tragedii. Badanie wykazało, że kobieta ma ponad 2,6, a mężczyzna 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

ZOBACZ: Pijani rodzice opiekowali się 7-latkiem. Mieli 3 promile

 

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce wcześniej.

 

Oboje zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem narazili córeczkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kmd/ml//polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie