Małopolskie. Zarzuty i areszt dla sprawcy ataku na nudystę nad zalewem Kryspinów

Polska
Małopolskie. Zarzuty i areszt dla sprawcy ataku na nudystę nad zalewem Kryspinów
Polsat News
Nudysta został zaatakowany nad zalewem Kryspinów

Zarzuty chuligańskiego zamachu na zdrowie plażowicza, poprzez kilkukrotne uderzenie go szklaną butelką, tzw. tulipanem, usłyszał 28-latek z Krakowa. Do incydentu doszło nad zalewem Kryspinów. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat więzienia.

O wynikach postępowania poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

ZOBACZ: Atak na plaży dla nudystów w podkrakowskim Kryspinowie

 

Do zdarzenia doszło 19 czerwca w Cholerzynie nad zalewem Kryspinów pod Krakowem. Policjanci z Zabierzowa otrzymali informację o ataku na nudystę. Zgodnie z ustaleniami plażowicz przebywający w wodzie pokłócił się z 28-latkiem, ponieważ ten pływał rowerkiem wodnym i zaczepiał wypoczywające osoby.

Po zajściu sprawca odpłynął

"Następstwem tej przepychanki słownej był brutalny atak szklaną butelką, którą agresor kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego. Po całym zajściu sprawca odpłynął. W wyniku ataku pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w okolicy twarzy i klatki piersiowej" - opisywał rzecznik małopolskiej policji.

 

W toku śledztwa prokuratura ustaliła, że agresor ma bogatą przeszłość kryminalną. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli narkotyki i dużo różnego rodzaju przedmiotów, które mogły pochodzić z kradzieży. Okazało się również, że 28-latek ukrywał się przed organami ścigania – był poszukiwany przez dwie prokuratury do innych spraw.

 

ZOBACZ: 52-latka zgwałcona na plaży nudystów w Hiszpanii

 

Prokuratura Rejonowa Kraków-Prądnik Biały w Krakowie postawiła mężczyźnie zarzut chuligańskiego, umyślnego zamachu na zdrowie pokrzywdzonego, poprzez kilkukrotne uderzenie go rozbitą szklaną butelką tzw. tulipanem. 28-latek usłyszał też zarzut posiadania narkotyków.

 

Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu od 4,5 roku do 15 lat pozbawienia wolności.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie