Bartosz Arłukowicz: za naszych rządów wprowadzono bardzo wiele rozwiązań prospołecznych

Polska
Bartosz Arłukowicz: za naszych rządów wprowadzono bardzo wiele rozwiązań prospołecznych
Polsat News
Europoseł PO Bartosz Arłukowicz

- Za naszych rządów wprowadzono bardzo wiele rozwiązań prospołecznych. Różnica między nami, a PiS polega na tym, że robiliśmy to po to, żeby ludziom żyło się lepiej - powiedział w rozmowie z Interią europoseł PO Bartosz Arłukowicz.

Jakub Szczepański, Interia: (...) Kiedy Donald Tusk wychodzi do mediów i mówi, że Ewa Kopacz chciała wprowadzić 500 plus, jednak nie zdążyła, to mamy do czynienia z groteską? Zgadzamy się?

 

Europoseł PO Bartosz Arłukowicz: Nie, nie zgadzam się, ponieważ sprawy społeczne były naszą codziennością. Poza tym rozumiem, że w tym wywiadzie skupia się pan na słowach polityków Platformy, ale warto przyjrzeć się temu, co mówią na przykład Marek Suski czy Ryszard Terlecki. To są dopiero prawdziwe perełki.

 

Proszę pozwolić, że z politykami PO będę rozmawiał o PO, a z politykami PiS o PiS.  

 

Oczywiście, reguły gry są jasne. Wzięliśmy się za barki. Pan robi wywiad, ja panu odpowiadam.

 

Wróćmy do 500 plus. Pan sądzi, że ktoś uwierzy w te wasze opowieści w tej sprawie?

 

- Za naszych rządów wprowadzono bardzo wiele rozwiązań prospołecznych. Płatny, roczny urlop rodzicielski. 1000 zł na dziecko przez rok, tzw. "kosiniakowe". 500 nowych przedszkoli we wsiach i w małych miastach. Programy "Rodzina na swoim" i "Mieszkanie dla Młodych". Mógłbym tak bez końca wymieniać. Różnica między nami, a PiS polega na tym, że robiliśmy to po to, żeby ludziom żyło się lepiej. To nie był dla nas argument do bieżącej walki politycznej. Rządzący nie mogą uciskać jednych grup społecznych, kosztem drugich. Mogę przypomnieć panu wypowiedzi Stanisława Piotrowicza do Adama Bodnara w Trybunale Konstytucyjnym. Dla mnie to było wstrząsające.

 

ZOBACZ: Kaczyński: Polski Ład to wielki program zmiany cywilizacyjnej

 

A może ludzi nie interesuje nominacja dla byłego prokuratora i członka PZPR do TK, bo faktycznie dostali coś od PiS? Choćby 500 plus. Co wy macie do zaproponowania Polakom?

 

- Na pewno nikt nikomu niczego nie odbierze. Warto jednak pokazać też co odebrano Polakom za rządów PiS. Wystarczy pójść do sklepu, sprawdzić, ile kosztuje masło. Jak drogie jest paliwo? Możemy też rozmawiać o nowych podatkach. Jak traktowani są przedsiębiorcy czy pacjenci podczas pandemii? To pokazał Łukasz Szumowski, kupując respiratory od handlarza bronią.

 

Cała rozmowa z Bartoszem Arłukowiczem jest dostępna w tym miejscu.

 

jo / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie