Okrutna zbrodnia w Berlinie, 92-letnia kobieta zgwałcona i zamordowana przez swojego pielęgniarza

Świat
Okrutna zbrodnia w Berlinie, 92-letnia kobieta zgwałcona i zamordowana przez swojego pielęgniarza
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Okrutna zbrodnia w Berlinie

Seniorka, która w poniedziałek po południu została zabita w swoim mieszkaniu w dzielnicy Charlottenburg w Berlinie, padła ofiarą przestępstwa na tle seksualnym. Prokuratura poinformowała w środę o zatrzymaniu mężczyzny za "morderstwo na tle seksualnym i gwałtu ze skutkiem śmiertelnym".

Na miejscu przestępstwa w poniedziałek zatrzymano 41-letniego opiekuna 92-latki, podejrzanego o dokonanie zbrodni. We wtorek wydano nakaz aresztowania go za morderstwo.

 

ZOBACZ: Kanada. W Kolumbii Brytyjskiej znaleziono co najmniej 160 nieoznaczonych grobów

 

- Podejrzany od wczoraj przebywa w areszcie na wniosek berlińskiej prokuratury pod zarzutem morderstwa na tle seksualnym i gwałtu ze skutkiem śmiertelnym. W chwili obecnej nie możemy udzielić żadnych dalszych informacji - napisano w środę na Twitterze berlińskiej prokuratury.

 

- Syn zmarłej kobiety złapał 41-letniego podejrzanego i zadzwonił pod numer ratunkowy. Przytrzymał mężczyznę do czasu przybycia służb ratunkowych" - pisze w środę dziennik "Berliner Zeitung".

 

- Ratownicy (...) próbowali reanimować kobietę. Ale jakakolwiek pomoc przyszła za późno. Zmarła w domu z powodu poważnych obrażeń - informuje gazeta.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie