Premier Morawiecki na kolacji z szefową KE. Rozmowy o Europejskim Zielonym Ładzie

Świat

W Brukseli rozpoczęła się kolacja robocza premiera Mateusza Morawieckiego i szefowej KE Ursuli von der Leyen. Głównym tematem rozmowy będzie Europejski Zielony Ład.

Premier Mateusz Morawiecki w garniturze i krawacie stoi po lewej stronie, z polską flagą w tle. Po prawej stronie stoi Ursula von der Leyen w jasnej marynarce i spodniach. Oboje mają założone maseczki.
Polsat News
W środę KE przedstawi propozycje legislacyjne dotyczące strategii UE ws. osiągnięcia neutralności klimatycznej

- Głównym tematem spotkania jest Europejski Zielony Ład i jego realizacja. Nie wyklucza to możliwości dyskusji na inne tematy - oświadczył w poniedziałek rzecznik KE Eric Mamer, odpowiadając na pytanie, czy wśród poruszanych tematów znajdzie się kwestia praworządności.

 

ZOBACZ: Adamczyk: Zielony Ład szansą dla kolei emitującej mniej zanieczyszczeń

 

W środę Komisja Europejska ma przedstawić pakiet propozycji legislacyjnych dotyczących strategii UE osiągnięcia neutralności klimatycznej przez Wspólnotę do 2050 roku.

 

 

"Jutro przedstawimy nasze propozycje #EUGreenDeal, aby zapewnić osiągnięcie europejskich celów klimatycznych na rok 2030.Nie ma czasu do stracenia, a tyle do zyskania. Bądźcie czujni! - napisał na Twitterze Mamer.

 

 

Widziałeś coś ważnego? Przyślij zdjęcie, film lub napisz, co się stało. Skorzystaj z naszej Wrzutni

rsr/bas / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie