Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 13 lipca

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 13 lipca
REPORTER/Krzysztof Kaniewski
Zdjęcie ilustracyjne

Mamy 96 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło kolejnych 13 osób. Wczoraj przybyły 44 nowe zakażenia. W ciągu doby wykonano ponad 46,9 tys. testów na koronawirusa. Nie było żadnego zgonu.

Nowe przypadki zakażeń pochodzą z województw: dolnośląskiego (12), śląskiego (11), łódzkiego (10), wielkopolskiego (10), lubelskiego (9), mazowieckiego (8), zachodniopomorskiego (8), pomorskiego (7), podlaskiego (5), małopolskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), podkarpackiego (2), lubuskiego (0), opolskiego (0), świętokrzyskiego (0).

 

5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

 

Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 880 959/75 173 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

W ciągu doby wykonano ponad 46,9 tys. testów na koronawirusa.
 

 

55 zajętych respiratorów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalach przebywa 400 chorych z COVID-19. Wśród nich, 55 pacjentów jest w ciężkim stanie i potrzebuje podłączenia do respiratorów.

 

 

Resort podał, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6549 łóżek i 642 respiratory.

 

Na kwarantannie przebywa 97 465 osób, a wyzdrowiało dotąd 2 652 604 zakażonych.

"Koktajl przeciwciał"

Japońskie ministerstwo zdrowia ma wydać specjalną zgodę na terapię "koktajlem przeciwciał", która została uznana za kandydata do leczenia łagodnych objawów COVID-19 – informuje anglojęzyczny japoński portal The Mainichi.

 

Ministerstwo zdrowia dokona przeglądu leku na posiedzeniu wyspecjalizowanej podkomisji 19 lipca i zezwoli na leczenie, jak tylko podkomisja wyda na nie zgodę.

 

ZOBACZ: Japonia. Lek na łagodne objawy COVID-19 zostanie po raz pierwszy dopuszczony do obrotu

 

Leczenie z wykorzystaniem koktajlu przeciwciał, czyli kombinacji dwóch leków neutralizujących przeciwciała - kasiriwimabu i imdewimabu - jest podawane przez kroplówkę.

aml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie