Ustawa medialna. Porozumienie przedstawi swoje poprawki

Polska
Ustawa medialna. Porozumienie przedstawi swoje poprawki
PAP/Rafał Guz
Lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin

Porozumienie Jarosława Gowina przygotowuje poprawki w sprawie tzw. ustawy medialnej, wzorując się na ustawie covidowej dotyczącej przepisów antyprzejęciowych, z których wyłączone są kraje UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i OECD - oświadczyła rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

Projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji w ubiegłym tygodniu wniosła do Sejmu grupa posłów PiS. W projekcie wskazano m.in, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł PiS Marek Suski.

 

"Porozumienie Jarosława Gowina przygotowuje poprawki w sprawie tzw. ustawy medialnej. Wzorując się na ustawie covidowej dotyczącej przepisów antyprzejęciowych, z których wyłączone są kraje: UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i OECD. Wykluczy to możliwość przejęcia mediów przez Rosję, Chiny i kraje arabskie" - poinformowała Sroka na Twitterze.

 

 

Jak dodała, poprawki nie uderzą jednak w naszego sojusznika, jakim są Stany Zjednoczone, przed "którymi nie musimy się bronić i z którymi chcemy nadal budować przyjacielskie relacje".

zdr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie