USA. Kobieta zaatakowała załogę samolotu, została obezwładniona za pomocą taśmy klejącej

Polska
USA. Kobieta zaatakowała załogę samolotu, została obezwładniona za pomocą taśmy klejącej
Pixabay; YouTube/HoodzoneProductions
Pasażerkę obezwładniono taśmą klejącą

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas dwugodzinnego lotu z Dallas w Teksasie do Charlotte w Karolinie Północnej. Godzinę po starcie, na pokładzie samolotu linii American Airlines, doszło do awantury. Jedna z pasażerek zaatakowała załogę i chciała otworzyć drzwi maszyny w trakcie lotu. Została obezwładniona, zaklejono jej usta i ręce taśmą klejącą.

Początkowo stewardessy nie chciały nic powiedzieć zdezorientowanym pasażerom. W końcu okazało się, że zamieszanie na pokładzie samolotu spowodowała jedna z pasażerek, która zaatakowała załogę i próbowała otworzyć drzwi maszyny w trakcie lotu - poinformował "New York Post", cytowany przez Interię.

Kobieta była pobudzona

- Muszę wysiąść z tego samolotu - miała krzyczeć kobieta. 

 

Agresywną pasażerkę udało się obezwładnić. Została związana taśmą klejąca. Skrępowaną kobietę nagrała inna pasażerka lecąca tym samym rejsem. Na nagraniu widać, że agresorka ciągle była pobudzona.

 

Według amerykańskich mediów kobieta miała problemy psychiczne, a w trakcie lotu przeszła załamanie nerwowe i zaczęła być agresywna. 

 


Incydent potwierdziły linie American Airlines. "Pasażerka próbowała otworzyć przednie drzwi wejściowe, zaatakowała i ugryzła stewardessę. Dla bezpieczeństwa załogi i pasażerów kobieta została skrępowana" - poinformował w oświadczeniu rzecznik przewoźnika. 

Trafiła na listę osób z zakazem lotów

"Bijemy brawo naszej załodze za szybką reakcję i zapewnienie bezpieczeństwa na pokładzie samolotu" - dodał.

Po wylądowaniu na lotnisku w Charlotte na kobietę czekały służby bezpieczeństwa i personel medyczny. Pasażerka została przetransportowana do jednego z miejscowych szpitali. Do czasu zakończenia dochodzenia w tej sprawie linie lotnicze American Airlines umieściły ją na liście osób z zakazem lotu.

jo/bas/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie