Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 12 lipca

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 12 lipca
Polsat News
Nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce

Mamy 44 nowe przypadki koronawirusa w Polsce - przekazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W szpitalach jest 411 chorych z COVID-19, a 59 z nich jest podłączonych do respiratorów.

Nowe przypadki zakażeń pochodzą z województw: małopolskiego (7), wielkopolskiego (7), mazowieckiego (4), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), łódzkiego (2), podkarpackiego (2), pomorskiego (2), śląskiego (2), dolnośląskiego (1), lubuskiego (1), opolskiego (1), zachodniopomorskiego (1), lubelskiego (0). 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Liczba zakażonych koronawirusem 2 880 865/75 160 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

 

W szpitalach jest 411 chorych z COVID-19, a 59 z nich jest podłączonych do respiratorów – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

 

Resort podał, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6782 łóżka i 670 respiratorów.

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 97 367 osób. Wyzdrowiało dotąd 2 652 577 zakażonych.

 

Delta zagraża Europie

 

Delta, dotychczas najbardziej zaraźliwy wariant koronawirusa, jest obecny w prawie stu krajach na świecie i poważnie zagraża Europie. Naukowcy ostrzegają, że największe ryzyko grozi osobom niezaszczepionym oraz częściowo zaszczepionym.

 

ZOBACZ: Naukowcy ostrzegają: Delta zagraża Europie. To najbardziej niebezpieczny wariant koronawirusa

 

Badania sugerują, że odkryty w Indiach w grudniu ub.r. wariant Delta (B.1.617.2) może być od 40 do 60 proc. bardziej zaraźliwy niż wariant Alfa (brytyjski), będący o połowę bardziej zaraźliwy od pierwotnej odmiany koronawirusa, który pojawił się w Chinach pod koniec 2019 r.

 

Liczni eksperci oraz WHO ostrzegają, że Delta wkrótce stanie się dominującą odmianą na świecie i wywoła wybuchy epidemii wśród osób nieszczepionych, obciążając systemy ochrony zdrowia i przyczyniając się do zwiększenia liczby ofiar śmiertelnych.

zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie