Turcja. Dwoje polskich turystów śmiertelnie potrąconych na przejściu dla pieszych

Świat
Turcja. Dwoje polskich turystów śmiertelnie potrąconych na przejściu dla pieszych
Screen/ Haber Turk
W nocy z 9 na 10 lipca, kobieta (24 lata) i mężczyzna (29 lat), turyści z Polski przebywając na zorganizowanym wyjeździe, zostali potrąceni przez 24 latka na przejściu dla pieszych w Turcji

Minionej nocy w Alanyi na południu Turcji dwoje polskich turystów zostało potrąconych przez samochód. Przechodzili przez przejście dla pieszych. Oboje zginęli. Kierowca samochodu został zatrzymany. Informację potwierdziła polsatnews.pl Ambasada RP w Ankarze.

W nocy z 9 na 10 lipca, kobieta (24 lata) i mężczyzna (29 lat), przebywający na zorganizowanym wyjeździe turyści z Polski, zostali potrąceni przez 24 latka na przejściu dla pieszych w Turcji. Polsatnews.pl ustaliło, że turyści mieli wracać z zakupów do hotelu.

 

ZOBACZ: Nie zatrzymała się przed przejściem. Z impetem wjechała w pieszego

 

"W Alanyi (Turcja) dwoje polskich turystów - mężczyzna i kobieta - zostało potrąconych przez samochód. Oboje nie żyją" - napisał portal informacyjny Antalya Sokak Haber na swoim profilu na Facebooku.

Pieszych odrzuciło na 70 metrów

Samochód pędził z ogromną szybkością. W wyniku uderzenia przechodzących przez pasy turystów odrzuciło na 70 metrów, a samochód zatrzymał się dopiero po 200 metrach. Kierowca nie odniósł obrażeń.

 

Wideo z miejsca zdarzenia znajdziesz pod tym linkiem.

 

Tureckie media donoszą, że zwłoki ofiar zostały przewiezione do kostnicy Instytutu Medycyny Sądowej, kierowca samochodu został zatrzymany przez żandarmerię. Rozpoczęto dochodzenie w sprawie wypadku.

 

Informację o  śmierci polskich turystów potwierdziła Polsat News pracownica Ambasady RP w Ankarze. Jak dowiedzieliśmy się, auto, które potrąciło pieszych, pochodziło z wypożyczalni. 

aml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie