Donald Tusk wygrywa z Jarosławem Kaczyńskim. Sondaż prezydencki

Polska
Donald Tusk wygrywa z Jarosławem Kaczyńskim. Sondaż prezydencki
PAP/Marcin Obara/ Polsat News

Gdyby teraz odbyły się wybory prezydenckie, to w pierwszej turze lider PO Donald Tusk otrzymałby 32 proc. głosów, prezes PiS Jarosław Kaczyński - 26 proc., a lider Polski 2050 Szymon Hołownia - 24 proc. - wynika z sondażu prezydenckiego Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytał Polaków: "Na którego kandydata oddałbyś głos w wyborach prezydenckich?".

Jak podał w sobotę "Super Express", 32 proc. badanych odpowiedziało, że swój głos oddałoby na Tuska; 26 proc. na Kaczyńskiego; a 24 proc. - na Hołownię.

 

Na czwartym miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z Konfederacji z 10 proc. poparciem; dalej jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń, który uzyskał 5 proc. głosów; a 3 proc. otrzymał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

ZOBACZ: Sondaż: Polacy uważają, że powrót Tuska zmieni polską politykę

 

"Okazuje się, że gdyby teraz wybierano głowę państwa, to – przynajmniej w pierwszej turze – triumfowałby nowy lider PO. Tusk pozostawił w tyle nie tylko prezesa PiS, ale i Szymona Hołownię, czy Krzysztofa Bosaka" - napisał "SE".

 

Instytut Badań Pollster zrealizował badanie 6-7 lipca 2021 r. na próbie 1049 dorosłych Polaków.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie