Wybuch gazu we Wrocławiu. Spłonęła koparka, mieszkańcy ewakuowani

Polska
Wybuch gazu we Wrocławiu. Spłonęła koparka, mieszkańcy ewakuowani
Policja wrocławska
Pożar gazociągu we Wrocławiu

Do zdarzenia doszło we Wrocławiu na Kępie Mieszczańskiej. Podczas budowy koparka uderzyła w gazociąg, momentalnie doprowadzając do zapłonu. Po kilkudziesięciu minutach pożar udało się ugasić.

Na Kępie Mieszczańskiej trwa intensywna zabudowa terenów powojskowych. W pewnym momencie koparka, przeprowadzając prace ziemne, uderzyła w gazociąg, błyskawicznie doprowadzając do zapłonu. Pożar objął koparkę i dwa samochody osobowe, a w trakcie pożaru ewakuowano prewencyjnie z pobliskich domów 94 osoby.
 

Dyżurny z wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu aspirant Marek Guzikowski poinformował, że pożar przy ul. Dmowskiego we Wrocławiu zgłoszono o godz. 8.36.

 

 

 

Z powodu akcji gaśniczej nieprzejezdna był ulica Dmowskiego o czym informowało MPK Wrocław.

 

Podczas prac budowlanych doszło do rozszczelnienia gazociągu średniego ciśnienia. Wydobywający się gaz zaczął się palić. Pożar po kilkudziesięciu minutach udało się ugasić, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów. Prąd, który został odcięty, zostanie przywrócony za kilka godzin.

 

Jak poinformował polsatnews.pl st. kpt. Tomasz Szwajnos z Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej. Nikt nie został poszkodowany.

Policja wyjaśnia sprawę

Sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji w czwartek poinformował, że policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku i zabezpieczają ślady oraz dowody, która pomogą w śledztwie.

 

- Na miejscu pracuje ekipa policyjna, zabezpieczająca ślady i dowody. Przesłuchiwani są też pierwsi świadkowie i typowane inne osoby do przesłuchania. Śledztwo wyjaśni, jak mogło dojść podczas prac ziemnych na jezdni do uszkodzenia gazociągu, co w efekcie spowodowało groźny pożar. Na razie jest za wcześnie na jakiekolwiek wnioski - powiedział policjant.

 

Z powodu wypadku dostaw gazu nie ma około 80 odbiorców

wys/prz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie