"Proszę założyć maseczkę albo wyjść". Posłanka klubu PiS opuściła salę obrad

Polska
"Proszę założyć maseczkę albo wyjść". Posłanka klubu PiS opuściła salę obrad
PAP/Mateusz Marek
Anna Maria Siarkowska opuściła salę obrad

- Jeżeli ktoś z państwa jest bez maseczki, bardzo proszę o jej założenie - apelowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak się okazało bez maseczki była m.in. posłanka klubu PiS Anna Maria Siarkowska. Kiedy marszałek zwróciła jej uwagę, by zasłoniła usta i nos albo wyszła, posłanka postanowiła opuścić salę obrad. Całość nagrały sejmowe kamery.

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu marszałek Elżbieta Witek najpierw zwracała uwagę posłom Konfederacji za brak maseczek. Ci odpowiedzieli marszałek, że nie tylko oni nie przestrzegają tego wymogu na sali sejmowej.

"Siarkowska bez maseczki"

- Jeżeli ktoś z państwa jest bez maseczki, bardzo proszę o jej założenie. Nas wszystkich obowiązuje jednakowe zarządzenie - apelowała Witek do posłów.

Gdy posłowie czekali na wynik głosowania ws. projektu ustawy o utworzeniu Akademii Zamojskiej, Sławomir Nitras (KO) krzyknął: "Siarkowska bez maseczki".

 

ZOBACZ: Grzegorz Braun wykluczony z posiedzenia Sejmu. Nie chciał założyć maseczki

- Jeśli prawdą jest, że pani poseł Siarkowska jest bez maseczki - dokładnie to samo (zarządzenie - red.) obowiązuje. Albo proszę założyć maseczkę, albo proszę wyjść - powiedziała marszałek Elżbieta Witek.

Oklaski na sali sejmowej

Po tych słowach Anna Maria Siarkowska wstała z ław poselskich i opuściła salę posiedzeń. Na nagraniu z kamer sejmowych słychać, jak część posłów biła wówczas brawo.

 

Posłanka odmówiła Interii komentarza w tej sprawie.

 

Anna Maria Siarkowska jest bezpartyjną posłanką w klubie parlamentarnym PiS. Była jedną z założycielek Partii Republikańskiej, a w latach 2017-2019 jej przewodniczącą.

pgo / "Interwencja"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie