Gowin o wyborze RPO: a jednak da się! To sukces nas wszystkich

Polska
Gowin o wyborze RPO: a jednak da się! To sukces nas wszystkich
PAP/Paweł Supernak

A jednak da się! Ponad podziałami rząd-opozycja prof. Marcin Wiącek wybrany na urząd RPO - podkreślił wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin po tym jak Sejm wybrał w czwartek prof. Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Sejm powołał w czwartek prof. Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Aby mógł on objąć tę funkcję, zgodę musi jeszcze wyrazić Senat. Do tej pory parlament pięciokrotnie bezskutecznie próbował wybrać następcę Adama Bodnara.

 

"A jednak da się! Ponad podziałami rząd-opozycja prof. M. Wiącek wybrany na urząd RPO" - napisał w czwartek na Twitterze Gowin. Podziękował też przyjaciołom z Porozumienia i wszystkim klubom, "które poparły świetnego kandydata".

 

 

"Sukces nas wszystkich, zwłaszcza Porozumienia, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Koalicji Polskiej" - dodał wicepremier.

 

W czwartkowym głosowaniu za kandydaturą Wiącka opowiedziało się 380 posłów, przeciw było 3, a 43 wstrzymało się od głosu.

Wiącek był jedynym kandydatem na nowego RPO, został zgłoszony przez klub Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści, klub Lewicy, klub Prawo i Sprawiedliwość, oraz koła: Polska 2050 i Polskie Sprawy.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie