Papież Franciszek w szpitalu. "Schorzenie było poważne"

Świat
Papież Franciszek w szpitalu. "Schorzenie było poważne"
PAP/EPA/GUGLIELMO MANGIAPANE / POOL
Papież Franciszek w niedzielę przeszedł operację

Kuracja pooperacyjna papieża Franciszka, przebywającego w rzymskiej klinice Gemelli, przebiega prawidłowo i jest zadowalająca- ogłosił w środę Watykan w piątym komunikacie od jego niedzielnej operacji jelita grubego. Przyznano, że schorzenie było poważne.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni oświadczył, że papież odżywia się regularnie, a terapia infuzyjna została zawieszona.

 

- Definitywne badanie histopatologiczne potwierdziło poważne zwężenie uchyłka jelita grubego z oznakami stwardniającego zapalenia- dodał.

 

Rzecznik Watykanu podkreślił: "Papież Franciszek jest wzruszony wieloma przesłaniami i miłością, jakie otrzymał w tych dniach i wyraża swoją wdzięczność za bliskość i modlitwę". 

 

 

ZOBACZ: Watykan. Papież dobrze zniósł zabieg chirurgiczny w ogólnym znieczuleniu

 

Życzenia powrotu do zdrowia przekazał w Radiu Watykańskim przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. - Dla przebywającego w szpitalu Papieża Franciszka, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski oraz wszystkich wiernych Polaków, przesyłam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz dalszej gorliwej służby dla dobra Kościoła powszechnego i całej ludzkości – powiedział.

 

– Nasze życzenia wspieramy modlitwą pełną ufności w Boże Miłosierdzie. Ufamy, że podobnie jak św. Jana Pawła II w Klinice Gemelli, tak również Papieża Franciszka Bóg Wszechmogący otoczy swoją opieką i czułą troską. Niech dzisiejsza patronka Matka Boża Uzdrowienie Chorych stoi tuż przy łóżku samego Papieża i pozwala mu patrzeć z ufnością w przyszłość - dodał. 

 

W poniedziałek Watykan informował, że papież pozostanie w klinice Gemelli około siedmiu dni.

pgo/PAP/Radio Watykańskie
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie