Słonecznie i upalnie. Pogoda na wtorek

Polska
Słonecznie i upalnie. Pogoda na wtorek
pixabay

Wraca upał, ale na jeden dzień w wersji suchej, z pogodnym niebem i niemal bez opadów. Wiatr pozostanie słaby, nie orzeźwi nas, ciśnienie nadal będzie optymalne, a biomet pogorszy się i może nas zaboleć głowa.

W wtorek mnóstwo słońca, niebo niemal wolne od chmur i błękitne.
 
 
Tylko miejscami na krańcach północno-wschodnich mogą przejść przelotne deszcze i burze, ale ich natężenie będzie małe i nie powinny powodować poważnych szkód.
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 27 stopni na północy do 31 stopni na zachodzie i południu.
 
TwojaPogoda.pl
 
Wiatr z kierunku zachodniego i południowego będzie słaby i umiarkowany, tylko chwilami silniejszy.
 
Wideo: sprawdź prognozę pogody
Ciśnienie będzie optymalne i stabilne. Barometry pokażą w samo południe od 1012 hPa na zachodzie do 1015 hPa na południowym wschodzie.
 
Biomet z powodu bardzo wysokiej temperatury będzie niekorzystny. Możemy odczuwać ból głowy, senność, zmęczenie i rozdrażnienie.

Ostrzeżenie przed upałem

W województwie dolnośląskim ostrzeżeniami drugiego stopnia objęto powiaty wrocławski, trzebnicki, oleśnicki, oławski, strzeliński i milicki. Na Opolszczyźnie ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczą całego województwa.

 

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w powiatach województwa dolnośląskiego termometry w ciągu dnia pokażą od 29 do 31 stopni Celsjusza. W nocy natomiast temperatura może spaść do poziomu 16-19 stopni. Ostrzeżenie obowiązywać będzie od godz. 13 we wtorek do godz. 19 w czwartek.

 

Z kolei na Opolszczyźnie temperatura w ciągu dnia może osiągnąć maksymalnie 32 stopnie Celsjusza. W nocy natomiast minimalna temperatura wyniesie 16 stopni. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do piątku do godz. 17.

rsr/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie