Przydadzą się parasole i kalosze. Pogoda na weekend

Polska
Przydadzą się parasole i kalosze. Pogoda na weekend
mac231 / Pixabay.com

W weekend chwila wytchnienia przed kolejną męczącą falą upałów. Temperatury będą umiarkowane, ale miejscami nie przekroczą 20 stopni. W wielu miejscach będzie padać, chwilami intensywnie, będzie też porywiście wiać. Sprawdź szczegółową prognozę.

Przed nami powrót tego, co zwykle przynosi nam lato, a więc kapryśną pogodę. Na przeważającym obszarze kraju termometry pokażą poniżej 25 stopni, a miejscami w strugach deszczu i przy silniejszym wietrze będzie niecałe 20 stopni. Odetchniemy od męczącego żaru.
 

Pogoda na sobotę

 
Pierwszy dzień weekendu bez opadów głównie na zachodzie i południowym zachodzie, gdzie przejaśnień spodziewamy się najwięcej. Na pozostałym obszarze trzeba się liczyć z deszczem, chwilami obfitym. Najmocniej padać będzie na Mazowszu i Podlasiu, gdzie możliwe są lokalne podtopienia.
 
Na termometrach od 19 stopni na zachodnim Pomorzu i Lubelszczyźnie przez 20-22 stopnie na większym obszarze do 24 stopni w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Warmii. Wiatr z kierunku północnego i północno-zachodniego będzie umiarkowany i silny, w porywach do 40 km/h.
 
TwojaPogoda.pl

Pogoda na niedzielę

 
Również w drugiej połowie weekendy najpogodniej będzie w zachodnich województwach. W pozostałych regionach warto mieć przy sobie parasole, bo będzie przelotnie padać i grzmieć. W centrum i na wschodzie burze mogą mieć średnie natężenie i być połączone z gradem.
 
Nieznacznie się ociepli, zrobi się też parno. Termometry wskażą od 19 stopni na Podkarpaciu przez 22-24 stopni na większym obszarze do 27 stopni na Kujawach. Wiatr z kierunków północnych będzie słaby i umiarkowany, porywisty jedynie w burzach.
 
TwojaPogoda.pl
 
pdb/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie