Sondaż: Polacy podzieleni w ocenie Morawieckiego

Polska
Sondaż: Polacy podzieleni w ocenie Morawieckiego
PAP/Łukasz Gągulski
Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki wyraża 40 proc. ankietowanych.

40 proc. badanych jest zadowolonych z pracy premiera, a 43 proc. wyraża niezadowolenie, że to Mateusz Morawiecki kieruje rządem; poparcie dla rządu deklaruje 34 proc., a 35 proc. określa się jako przeciwnicy gabinetu Morawieckiego - wynika z czerwcowego sondażu CBOS.

Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki wyraża 40 proc. ankietowanych w czerwcu przez CBOS (wzrost o punkt procentowy); 43 proc. (spadek o punkt procentowy) jest niezadowolonych z tego powodu. 17 proc. nie ma zdania na ten temat (wzrost o punkt procentowy).

 

ZOBACZ: Sondaż: Andrzej Duda liderem rankingu zaufania

 

34 proc. badanych przez CBOS określa siebie mianem zwolenników rządu (bez zmian); 35 proc. zadeklarowało niechętny stosunek do rządu (spadek o 5 punktów procentowych). 27 proc. wyraziło obojętność (wzrost o 6 punktów procentowych). 4 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" (spadek o punkt procentowy).

 

Wyniki działalności rządu premiera Mateusza Morawieckiego od czasu objęcia przezeń władzy pozytywnie oceniło 42 proc. badanych (wzrost o punkt procentowy), a negatywnie - 44 proc. (spadek o 2 punkty procentowe). 14 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" (wzrost o punkt procentowy).

Polityka gospodarcza

Przekonanie, że polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej wyraża 39 proc. respondentów (bez zmian); przeciwnego zdania jest 49 proc. (wzrost o punkt procentowy).

 

ZOBACZ: Sondaż: Polacy ocenili sytuację w kraju. "Wzrost optymizmu"

 

Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 12 proc. (spadek o punkt procentowy).

 

CBOS przeprowadził sondaż w dniach od 7 do 17 czerwca 2021 roku na próbie liczącej 1218 osób (w tym: 60,8 proc. - wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI); 26,7 proc. wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) i 12,6 proc. samodzielne wypełnienie ankiety internetowej (CAWI).

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie